Zalety montażu lamp ledowych w samochodzie

Żarówki typu LED powszechnie wypierają tradycyjne źródła światła w zastosowaniach domowych. Zaczynają także pojawiać się coraz częściej w samochodach, ponieważ mają wiele zalet. Nawet jeżeli nie mamy oświetlenia diodowego w swoim pojeździe, powinniśmy zastanowić się nad zainwestowaniem w nie. Poniżej prezentujemy zalety, którymi legitymują się lampy ledowe.

Niskie zużycie energii

Najważniejszą zaletą lamp diodowych jest ich bardzo niski apetyt na prąd. W domu bądź mieszkaniu przekłada się to bezpośrednio na mniejsze rachunki, w samochodzie natomiast – na mniejsze zużycie paliwa. Możliwe jest też uzyskanie większej ilości światła przed autem, nawet pomimo niezbyt mocnego akumulatora i alternatora. Właśnie z tego powodu producenci aut coraz częściej sami decydują się na montaż fabrycznych lamp ledowych. Jeżeli jednak takich w naszym pojeździe nie ma, to nic nie szkodzi. Na rynku możemy kupić różnego rodzaju żarówki diodowe, które nadają się do zastosowania w standardowych reflektorach.

Duża ilość światła

Drugą ogromną zaletą lamp typu LED jest bardzo duża jasność, jaką emitują diody. Dzięki temu można konstruować na przykład takie rozwiązania jak LED bar, czyli specjalną lampę dodatkową, używaną głównie w off-roadzie. Dzięki niej można jeździć po kompletnie nieoświetlonych bezdrożach nocą tak, jakby był to dzień. Istotne jest także to, że lampy ledowe emitują barwę światła zbliżoną do tej, którą wytwarza słońce. Sprawia to, że wzrok podczas nocnej jazdy nie męczy się tak mocno, jak w przypadku stosowania tradycyjnych żarówek halogenowych czy nawet ksenonowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × cztery =