Smary – jakie mają zalety?

Smary – jakie mają zalety?
wiem-co-chce
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Smary to substancje, które zmniejszają tarcie między ruchomymi częściami, co poprawia ich działanie. Zazwyczaj są to ciecze lub pasty, ale czasami mogą to być również ciała stałe.

Tarcie to siła przeciwstawiająca się ruchowi między dwiema stykającymi się ze sobą powierzchniami. W wyniku ocierania się dwóch powierzchni powstaje ciepło i następuje zużycie obu powierzchni. Tarcie jest ważną siłą w wielu systemach, w tym w samochodach, ciężarówkach, pociągach i samolotach.

Smary mają wiele zastosowań poza swoją podstawową funkcją, jaką jest zmniejszanie tarcia. Mogą one również:

Zapobiegać korozji 

Substancje chemiczne zawarte w niektórych smarach chronią metale przed korozją i utlenianiem, co oznacza, że wytrzymują one dłużej niż części niepowlekane.

Chronić przed zużyciem 

Jest to szczególnie ważne w przypadku części ruchomych, takich jak koła zębate i łożyska, które mogą ulec uszkodzeniu, jeśli nie ma wystarczającej ilości środka smarnego, aby wypełnić wszelkie luki i puste przestrzenie między nimi.

Zmniejszenie zużycia energii 

Im mniejsze tarcie między dwiema powierzchniami, tym mniej energii potrzeba do poruszenia ich względem siebie. Innymi słowy, jeśli chcesz podnieść coś ciężkiego za pomocą liny, użycie woskowanego sznurka zamiast nylonowej liny znacznie ułatwi Ci zadanie!

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów o tym produkcie, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: http://b2b.rombor.com.pl/251-Smary-wysokotemperaturowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Obrazy jako element wystroju mieszkania
Obrazy jako element wystroju mieszkania
Plakaty to świetny sposób na pokazanie własnego gustu lub ozdobienie ścian w dowolnym pomieszczeniu. Te wysokiej jakości reprodukcje słynnych obrazów […]
Ostatnie wpisy