Jak zapewnić dziecku zdrowy, długi sen?

Jak zapewnić dziecku zdrowy, długi sen?
wiem-co-chce
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sen jest bardzo ważny dla każdego człowieka, jednak w przypadku dzieci odgrywa szczególnie istotną rolę. Maluchy w trakcie nocnego wypoczynku regenerują siły, a jak pokazują badania, jego dobra jakość wpływa na tempo wzrostu w pierwszych miesiącach życia. Aby nasz maluch miał odpowiednie warunki do spokojnego, zdrowego snu, musimy zapewnić mu wygodne łóżeczko, materac o odpowiedniej twardości i niezbyt grubą pościel. Pamiętajmy, by w miejscu, w którym kładziemy na noc malucha, był dobry przepływ powietrza. Unikajmy także umieszczania w łóżeczku pluszaków, przynajmniej do momentu, gdy nasz pociecha nie potrafi się sama obrócić. Miejmy na uwadze równie temperaturę panującą w sypialni. Nie powinna ona przekraczać 21 stopni.

Na co zwrócić uwagę kupując pościel dziecięcą

Zazwyczaj dokonując wyboru bielizny pościelowej dla malucha kierujemy się aspektami wizualnymi, nie zdając sobie sprawy z tego, jak ważny jest jej skład. Nie sprawdzą się tu sztuczne tkaniny i śliskie satyny. Najlepiej poszukiwać naturalnych, przyjaznych dla skóry materiałów. Świetnie zda egzamin organiczna bawełna lub len. Oba włókna pozwalają na prawidłową cyrkulację powietrza, odprowadzają nadmiar wilgoci i zapobiegają przegrzewaniu, które jest szczególnie niebezpieczne w przypadku najmłodszych członków naszej rodziny. Na witrynie internetowej https://illetto.com/przescieradla-lniane-dla-dzieci możemy zakupić prześcieradło doskonałej jakości pasujące do dziecięcych łóżeczek. Dzięki gumkom wszytym na krawędziach materiał nie będzie się zwijał, a to zapewni maluszkowi zdrowy oraz spokojny sen.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Bramy do domu lub dla firmy – jaka jest różnica?
Bramy do domu lub dla firmy – jaka jest różnica?
Niemal każdy, kto zakłada firmę, której usługi wiążą się z przywożeniem lub wywożeniem towaru, musi zdecydować się na odpowiednią bramę […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?