Czym jest kontrola dostępu i jakie urządzenia w ramach niej się stosuje?

Czym jest kontrola dostępu i jakie urządzenia w ramach niej się stosuje?
wiem-co-chce
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Kontrola dostępu (ang. Access Control) to sposób zarządzania drzwiami w jednym budynku lub całej sieci dzięki wprowadzeniu specjalistycznego oprogramowania oraz poświadczeń, które wykorzystywane są do uwierzytelniania danych. Oprogramowanie pozwala administratorowi zarządzać systemem zdalnie- niezależnie od miejsca, w którym się znajduje. Aby zarządzać dostępem w obiektach, które są do niego podłączone wystarczy dysponowanie komputerem, który posiada stałe połączenie z siecią internetową. Uprawnienia administratora dają mu możliwość przyznawania, zmiany, unieważniania oraz anulowanie praw dostępu konkretnych użytkowników w zależności od wybranych potrzeb oraz preferencji.

Nowoczesne technologie i ich rozwiązania

Urządzenia, które działają w ramach wybranego elektronicznego systemu kontroli dostępu pozwalają na sterowanie działaniem bramek sensorycznych, szlabanów i barierek, przegród czy blokad bezpieczeństwa, do których dostęp jest możliwy za pomocą wybranego narzędzia: kodu PIN, karty zbliżeniowej RFID, odcisków palców czy specjalnej aplikacji na smartfona lub smartwatcha. Więcej o korzyściach płynących z tego rozwiązania dowiesz się na stronie internetowej: https://micromade.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rodzaje zaworów zwrotnych
Rodzaje zaworów zwrotnych
Zawór zwrotny jest jednym z najważniejszych elementów, używanych w przemyśle wodnym oraz chemicznym. Warto wiedzieć, że zawór zwrotny samoczynnie nadaje […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?