Z czego wykonuje się siatkę cięto-ciągnioną?

Z czego wykonuje się siatkę cięto-ciągnioną?
wiem-co-chce
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Siatka cięto-ciągniona to materiał, który jest niezbędny w branży przemysłowej, hutniczej oraz budowlanej. Służy do zbrojenia, zabezpieczania fasad budynków. Zwiększa wytrzymałość konstrukcji na powstawanie pęknięć, przyczynia się do utwardzania betonów oraz innych wylewek. Siatka zazwyczaj jest wykonana z metalu, to materiał niezwykle lekki i bardzo wydajny. Specjalny proces powstawania siatki cięto-ciągnionej sprawia, że zyskuje one swoje charakterystyczne parametry. Producent oferuje siatki o różnej szerokości, dzięki temu nie trzeba ich docinać i można z łatwością je transportować.

Jak wykonuje się siatki budowlane?

Jednym z niezbędnych materiałów konstrukcyjnych jest siatka cięto-ciągniona producent wytwarza ją zazwyczaj z kawałka blachy. Za pomocą specjalnych maszyn robi równoległe nacięcia na blachach. Następnie blacha jest rozciągana, a dzięki tej czynności powstaje struktura siatki. Cały proces nie jest skomplikowany, wymaga jedynie posiadania linii do produkcji siatki cięto-ciągnionej. Maszyny można nabyć samodzielnie, aby wytwarzać siatkę na swoje potrzeby lub stać się jej producentem. Linia produkcyjna składa się głównie z odwijaka taśmy, z siatkarki, z szeregu walców, prostowarki oraz z prasy hydraulicznej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie czynności powinny poprzedzać przeprowadzkę?
Niektórzy z nas przyzwyczajeni są do tego, że mieszkają w jednym domu przez większość swojego życia. Nie wszyscy jednak chcą […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?