Biurko dla graczy – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Środowisko graczy prężnie się rozwija i obecnie wiele osób zajmuje się tym nie tylko rozrywkowo, ale nawet w celach zarobkowych. Długie godziny spędzone przed komputerem, mogą jednak powodować spory dyskomfort. Istotny jest zatem nie tylko dobrze dobrany fotel, ale również biurko. Wpłynie to na podniesienie efektywności podczas gry, ale przede wszystkim na postawę, która pozwoli uniknąć problemów zdrowotnych. Jaki powinien być zatem ten mebel? 

Ergonomia

Rozpatrując to, jakie biurko dla gracza będzie najlepsze, trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na cechy ergonomiczne. Mowa tutaj o dostosowaniu warunków do możliwości fizycznych człowieka. W tym przypadku chodzi tutaj głównie o wysokość i możliwość regulowania ustawienia blatu. W praktyce wpływa to na ułożenie kręgosłupa w równie dużym stopniu jak odpowiednie siedzisko. Biurko powinno być dostosowane pod indywidualne parametry użytkownika. Przyjmuje się, że położenie blatu jest właściwe, gdy opierając o niego przedramiona, uzyskuje się ich ustawienie pod kątem prostym. Jednocześnie pod spodem musi być wystarczająco dużo miejsca, by bez problemu można było trzymać tam nogi i to w różnych pozycjach. Wiele specjalnych mebli tego typu oferuje PRO-GAMER

Dostępna powierzchnia

Wybierając biurko o takim przeznaczeniu, na pewno trzeba rozpatrzeć kwestię samej powierzchni blatu. Wiele zależy tutaj od metrażu pokoju, lecz mebel powinien być możliwie jak największy, gdyż gracze potrzebują miejsca nie tylko na sam monitor, ale też wiele innych gadżetów i akcesoriów. Najlepiej, gdy wszelkie rzeczy tego typu będzie można pozostawić na wierzchu, by były one pod ręką. Dużym plusem będzie również umiejscowienie na blacie regulowanej nadstawki na monitor, tak by można go było ustawić na takim poziomie, który pozwoli mniej męczyć oczy i uniknąć konieczności pochylania się.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć + 17 =