Jak prawidłowo zamontować okna PCV?

Jak prawidłowo zamontować okna PCV?
wiem-co-chce
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czy planujesz wymianę okien PCV w domu? Dlatego zastanawiasz się nad tym, jak należy samodzielnie je zamontować? Na co warto zwrócić uwagę podczas montowania okien?  Oto krótki poradnik poniżej.

Ustal wymiary okien

Zanim zabierzesz się za wymianę okien, zmierz te, które masz dotychczasowe. Jeśli masz starą stolarkę, może to być trochę trudniejsze. W trakcie mierzenia wymiarów okna zwróć uwagę na wielkość otworu w murze w miejscu najmniejszych wymiarów. Uwzględnij także grubość parapetów. Jeżeli Twoje ściany są ocieplone, możesz osadzić okno w tym samym, w którym znajduje się dotychczasowe.

Przygotuj ościeża

Oczyść boki otworu z elementów, które zostały mocujących. Jeśli będzie taka potrzeba, wyrównaj to miejsce zaprawą, która szybko wiąże. Możesz wykorzystać do tego również zaprawę tynkarską. Różnica szerokości otworu powinna wynosić 5 mm. Dokładnie wyrównaj dolny bok ościeża. To sprawi, że okno, które wstawisz, będzie stabilnie ustawione.

Montaż okna

Montaż zależy od miejsca, w którym jest osadzone, jak i od tego z jakiego rodzaju materiału jest wykonana ściana. Znaczenie ma także to, jak wykończona jest ściana. Dlatego, że okno musi być zamontowane stabilnie. Dzięki temu okno nie wypadnie z otworu z powodu własnego ciężaru lub oddziaływania sił spowodowanych otwieraniem czy też zamykaniem go. Do montażu okien wykorzystaj kotwy, które osadzisz co 20 cm w otworach. Jeśli szukasz oferty okien gospodarczych, skorzystaj z propozycji dostępnej na tej stronie internetowej: https://okna-gospodarcze.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy można samodzielnie przeprowadzić montaż klimatyzatora?
Czy można samodzielnie przeprowadzić montaż klimatyzatora?
Możliwe jest wykonanie instalacji klimatyzatora samodzielnie. Istnieją różne rodzaje klimatyzatorów dostępnych na rynku i ważne jest, aby wybrać odpowiedni dla […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?