Jak się chronić przed wyziębieniem organizmu?

Jak się chronić przed wyziębieniem organizmu?
wiem-co-chce
Zdrowe życie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podczas silnych mrozów i ujemnych temperatur narażeni jesteśmy na wychłodzenie organizmu i idące za tym nieprzyjemne konsekwencje. Do wyziębienia ciała może dojść już po 30 minutach przebywania na zewnątrz podczas dużego mrozu. Jest ono najsilniej odczuwane w stopach i dłoniach, dlatego zasługują one na wyjątkową ochronę. W zimową pogodę nie powinniśmy wybierać się na spacer bez ciepłych rękawiczek, szalika oraz czapki. Pod spodnie dobrze jest założyć dodatkową warstwę ubioru, w przypadku mężczyzn są to kalesony, a dla kobiet rajstopy lub podkolanówki. Ochroni to dolną część naszego ciała przed zbyt szybką utratą temperatury. Warto o to zadbać, gdyż konsekwencją przemarznięcia jest natychmiastowy spadek odporności zwiększający ryzyko zachorowania.

Sposoby na ogrzanie stóp

Szykując się na zimową wyprawę, baczną uwagę powinniśmy zwrócić na zabezpieczenie przed zimnem stóp. Jest to szczególnie ważne, ponieważ stopy stosunkowo szybko się wychładzają, a w najgorszym wypadku może dojść nawet do ich odmrożenia. Podstawowym sposobem na zapewnienie stopom ciepła jest ubranie grubych skarpet. Na stronie https://kabak.com.pl/kategoria/zimowe-cieple-skarpety zakupić możemy ciepłe skarpety typu frotta w najróżniejsze wzory. W razie potrzeby, gdy mróz jest naprawdę tęgi, nie wahajmy się założyć dwóch par naraz. Oczywiście nawet najcieplejsze skarpety na nic się zdadzą, jeżeli nie założymy porządnych, ocieplonych od środka zimowych butów. Po powrocie do domu w celu ogrzania stóp dobrze jest zanurzyć je w misce z ciepłą wodą.

 

 

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Usługi dźwigowe – kiedy mogą być przydatne?
W ostatnich latach na popularności zyskały usługi dźwigowe, które polegają po prostu na wynajęciu przez inwestora dźwigu, czyli żurawia samojezdnego […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?