W jaki sposób dziecko może rozpocząć swoją przygodę z teatrem?

W jaki sposób dziecko może rozpocząć swoją przygodę z teatrem?
wiem-co-chce
Czas wolny
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dzieci na ogół chętnie uczestniczą w przedstawieniach organizowanych w szkole, czy w przedszkolu. Lubią się popisywać swoim śpiewem i tańcem. Cieszą ich oklaski i podziw widzów. Warto więc sprawdzić, czy wybór takiego sposobu autoprezentacji może stać się podstawą do zainteresowania dziecka formami teatralnymi i rozwijania jego talentu.

Ważna jest obiektywna ocena

Do rozpoczęcia przygody z teatrem potrzebne są odpowiednie warunki psychofizyczne dziecka. To nie tylko dobry słuch muzyczny i ładny głos. Liczy się również sprawność fizyczna, poczucie rytmu oraz odporność na stres podczas występów publicznych. Można to sprawdzić poprzez udział dziecka w castingu organizowanym przez warszawską Akademię Młodych Talentów https://szkolamusicalowa-amt.pl/casting/. Doświadczeni pedagodzy są w stanie określić predyspozycje dziecka i ocenić jego potencjał w zakresie śpiewu, tańca i ruchu scenicznego. Wskażą obszary, w których dziecko będzie mogło najlepiej rozwinąć swój talent. Dla starszej młodzieży casting jest też ważnym doświadczeniem, pokazującym jak można sobie radzić w bezpośrednim kontakcie z publicznością.

Jaka jest alternatywa?

Casting nie jest jedynym sposobem na rozpoczęcie aktorskiej przygody. Dzieci w wieku od 5 do 12 lat mogą zacząć uczęszczać na zajęcia musicalowe w AMT. Nauczą się tam przezwyciężać nieśmiałość i tremę, oraz stopniowo będą zdobywały wszystkie umiejętności i doskonaliły swoje uzdolnienia. Wszystko to odbywa się pod kierunkiem profesjonalistów, którzy są jednocześnie doskonałymi pedagogami przygotowanymi do pracy z dziećmi w różnym wieku. Będzie to dla uczniów dobry start do być może dalszej kariery artystycznej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co każdy specjalista powinien mieć w swojej skrzynce na narzędzia?
Żaden elektryk czy monter nie byłby w stanie sprawnie wykonywać swojej pracy bez posiadania specjalnej skrzynki wyposażonej w liczne narzędzia. […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?