Jak urządzić kuchnię połączoną z jadalnią?

Kuchnia połączona z jadalnią to jeden z najmodniejszych aranżacyjnych patentów ostatnich lat. Sprawdza się zarówno w małych mieszkaniach, jak i sporej wielkości domach. Przede wszystkim takie rozwiązanie jest praktyczne. Nie sposób mu także odmówić walorów estetycznych, zwłaszcza jeżeli ciekawie urządzi się oba wspomniane pomieszczenia.

Stylistyczna spójność

W prawidłowo urządzonej kuchni z jadalnią panuje stylistyczna konsekwencja. Owszem, pomieszczenia te bywają wyróżniane umownymi granicami, jak chociażby barek czy zmiana koloru na ścianie. Niemniej jednak ich wyposażenie musi do siebie pasować. Styl całej aranżacji kształtują przede wszystkim kuchenne szafki. W zależności od ich koloru, błyszczącego czy matowego wykończenia, a także formy trzeba potem dopasować odpowiedni stół i krzesła do jadalni.

Przykładowo w nowoczesnym wnętrzu dominują chłodne barwy, gładkie błyszczące powierzchnie i proste kuchenne meble. W jadalni najlepiej wówczas zastosować designerski, pozbawiony ozdób stół. Jego rolę może też pełnić barek lub wyspa, do których dostawiane są hokery z metalu czy tworzywa sztucznego. Modne hokery można zobaczyć na https://meblo-strefa.pl/meble-do-kuchni/hokery/czarne.

W klasycznie urządzonej kuchni meble są wykonane z naturalnego drewna, taki sam powinien być również stół. Jako jego uzupełnienie można natomiast wybrać krzesła tapicerowane do jadalni lub postawić na proste, naturalne modele drewniane. Grunt to nie łączyć ze są skrajnie odmiennych rozwiązań, ponieważ takie zestawienia nie sprawdzają się nawet w dużym pomieszczeniu. Lepiej postawić na konsekwencję w aranżowaniu poszczególnych części wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 + piętnaście =