Rolety wewnętrzne kontra plisy okienne

Rolety wewnętrzne kontra plisy okienne
wiem-co-chce
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnich latach rolety na okna wewnętrzne stały się elementem wyposażenia wielu polskich domów i mieszkań. Produkty te są niedrogie, trwałe i łatwe w montażu. Chociaż ich zwolenników nie brakuje, coraz większą popularnością zaczynają cieszyć się także plisy okienne. Warto przekonać się jakie są najważniejsze zalety obu rozwiązań, aby dokonać świadomego wyboru.

Jeśli chodzi o rolety wewnętrzne, to zasada ich działania jest bardzo prosta. Zawinięty w rolkę materiał, w zależności od potrzeb można zwijać lub rozwijać. Im bardziej rozwinięta roleta, tym mniej światła wpada do pomieszczenia. Jeśli chodzi o plisy, pod tym względem ich funkcjonalność jest zdecydowanie większa. Mogą one być bowiem montowane zarówno w pionie jak i poziomie. Również sam system zwijania i rozwijania jest bardziej precyzyjny i wygodny w użyciu. W zależności od stopnia nasłonecznienia, można zasłonić całe okno lub jego dowolną część. Dzięki temu, że materiał z którego wykonane są plisy złożony jest w harmonijkę, z łatwością można przesłaniać górną, dolną, a nawet środkową cześć okna. To rozwiązanie niezwykle praktyczne, które świetnie sprawdza się w okresie letnim, podczas „wędrówki” słońca po niebie. Możliwość dowolnej konfiguracji to cecha, która plisy okienne stawia ponad standardowymi roletami.

Jeśli chodzi o mechanizm działania, to zarówno w przypadku jednych jak i drugich produktów są one łatwe w obsłudze i raczej bezawaryjne. Wiele osób uważa, że plisy nadają wnętrzom stylu i elegancji. Chociaż wygląd jest kwestią sporną, nie ulega wątpliwości, że plisy okienne poza ochroną przed słońcem, pełnią dodatkowo funkcję dekoracyjną. Jak to wygląda w przypadku rolet wewnętrznych? Jeszcze do niedawna, rolety oferowane były w zaledwie kilku kolorach i odcieniach. W ostatnim czasie jednak sytuacja zaczęła się zmieniać. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, producenci rolet zaczęli oferować nowe wzory i kolory. Dzięki temu przestały charakteryzować się one nudnym wyglądem i również zaczęły pełnić funkcję dekoracyjną.

Wydaje się, że oba produkty posiadają podobne zalety, więc wybór lepszego rozwiązania nie jest łatwy. Tym, co jak na razie nadal będzie przemawiać za roletami wewnętrznymi to ich niska cena. W związku z tym, że plisy nadal traktowane są jak nowość, ich ceny są wciąż dosyć wysokie. Kiedy zaczną w końcu spadać, ich popularność jeszcze wzrośnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Buty trekkingowe – gdzie się użytkuje?
Buty trekkingowe – gdzie się użytkuje?
Buty trekkingowe są przeznaczone do uprawiania turystyki pieszej, ale mogą być używane do znacznie więcej niż to. Te wytrzymałe buty […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?