Meble w stylu glamour – jak mogą podkreślić piękno danego wnętrza

Meble w stylu glamour – jak mogą podkreślić piękno danego wnętrza
wiem-co-chce
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Styl glamour to jeden z najpopularniejszych trendów jeśli chodzi o aranżację wnętrz. Odznacza się luksusem, szykiem, elegancją i pełnią blasku. Jedni postrzegają go jako kiczowaty i posiadający nadmierny przepych. Dla innych jest szczytem marzeń i dążeń. Czym charakteryzuje się ten styl i jakie ma plusy i minusy jeśli chodzi o aranżację?

Cechy stylu glamour

Stylu glamour sięga po rozwiązania typowe dla epoki baroku. Są to wygodne obszerne kanapy, dużych rozmiarów fotele, krzesła ze skóry, błyszczące tkaniny, a także kryształowe żyrandole i ozdobne lampy. Nie brakuje tu luster i obrazów w bogato rzeźbionych ramach. Ciekawy wybór mebli w takim stylu można bowiem znaleźć w sklepie online BLACK BEAR HOUSE.

Kolorystyka i meble lustrzane

Styl glamour to nie tylko meble, ale też kolorystyka. Dominuje tu paleta różu i fioletu. Ale robi także wrażenie połączenie klasycznych kolorów bieli i czerni. Zachwyt wzbudzi też mariaż intensywnego turkusu z purpurą. Wyrazistości pomieszczeniom dodadzą wzorzyste tapety. Szczególnie intrygujące mogą być propozycje oferowane przez niektórych przedstawicieli na rynku w Internecie. Chodzi tu przede wszystkim o meble lustrzane, które nadają pomieszczeniu lekkości i blasku. To niezwykle ciekawe rozwiązanie wprowadza niepowtarzalny klimat.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie projekty realizowane są przez profesjonalnych architektów?
Jakie projekty realizowane są przez profesjonalnych architektów?
Architekt to specjalista, który zajmuje się wykonywaniem różnego rodzaju projektów budowlanych i nie tylko. Odpowiada za jego wygląd i kształt, […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?