Co może świadczyć o tym, że klimatyzacja domowa się psuje?

Najpierw sprawdź

Jeśli Twój klimatyzator nie działa prawidłowo, możesz chcieć wezwać serwisanta. Są jednak pewne rzeczy, które możesz sprawdzić najpierw, aby zobaczyć, czy problem leży po stronie twojego systemu, czy czegoś poważniejszego.

To może świadczyć, że Twój system się psuje

– Temperatura w Twoim domu jest wyższa niż zwykle,

– sprężarka na zewnątrz domu pracuje zbyt głośno lub wydaje nietypowe odgłosy,

– wokół jednostki zewnętrznej tworzą się kałuże wody. Jest to zwykle oznaka nieszczelności w systemie, która może być spowodowana zatkanym przewodem spustowym lub innym problemem z wewnętrzną pracą systemu,

– zauważasz lód tworzący się wewnątrz domu w pobliżu otworów wentylacyjnych, co wskazuje, że nie ma przepływu powietrza przez nie i zamarzają, ponieważ nie otrzymują wystarczająco dużo zimnego powietrza z zewnątrz, aby nie zamarznąć (dzieje się tak, gdy w systemie jest za mało czynnika chłodniczego). Może to być również wskazanie, że w systemie jest zbyt dużo czynnika chłodniczego, więc wycieka on przez te otwory i zamarza wewnątrz domu zamiast go chłodzić, tak jak powinien.

Jeśli masz problemy ze swoim system klimatyzacji, skontaktuj się ze specjalistami z witryny: https://www.adk-klimatyzacja.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 5 =