Prawidłowy metabolizm – na co ma wpływ i co pozwoli o niego zadbać?

Prawidłowy metabolizm – na co ma wpływ i co pozwoli o niego zadbać?
wiem-co-chce
Zdrowe życie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prawidłowy metabolizm, czyli przemiana materii ma ogromny wpływ nie tylko na wygląd naszej sylwetki, ale także na nasze dobre samopoczucie. Jest on uzależniony od wielu czynników – wieku, stosowanej diety czy stanu zdrowia. Podpowiadamy co spowalnia metabolizm, co go przyspiesza i jak wpłynąć na jego poprawę.

W kwestii przemiany materii istnieje wiele kryteriów, na które nie mamy wpływu – płeć, wiek czy klimat, w którym żyjemy. Warto jednak wiedzieć, że metabolizm da się przyspieszyć prowadząc zdrowy tryb życia i przestrzegając pewnych założeń dietetycznych. Żeby przyspieszyć przemianę materii, powinniśmy pamiętać nie tylko o tym, aby dostarczać organizmowi mniejszej ilości kalorii, ale także o tym, że spożywanie posiłków powinno odbywać się regularnie, najlepiej co trzy-cztery godziny. Możemy także stosować probiotyki, które pomogą usprawnić pracę układu pokarmowego. Nie zapominajmy także o regularnych treningach na siłowni. 

Jakie czynniki dietetyczne mają wpływ na poprawę metabolizmu?

Jeżeli zależy nam na przyspieszeniu metabolizmu przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, aby regularnie nawadniać organizm. Nasza dieta powinna być bogata w błonnik oraz kwasy tłuszczowe omega 3. Warto także włączyć do diety określone przyprawy, które słyną z przyspieszania procesu przemiany materii. Spośród nich wymienić można, chociażby imbir, kurkumę, cynamon, oregano i bazylię. Połączenie dobrej diety z regularnym nawadnianiem oraz aktywnością fizyczną może znacząco wpłynąć na przyspieszenie metabolizmu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zalety i wady kontenerów handlowych
Zalety i wady kontenerów handlowych
Jeżeli interesują Ciebie nowoczesne pawilony handlowe lub zastanawiasz się nad postawieniem kontenera handlowego, warto na pewno nieco wcześniej dowiedzieć się […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?