Jaka jest różnica między psychologiem a psychiatrą?

Jaka jest różnica między psychologiem a psychiatrą?
wiem-co-chce
Zdrowe życie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Problemy psychiczne są naturą XXI wieku. Ogromne tempo życia powoduje, że wiele jednostek nie jest w stanie nadążyć za uciekającym światem. Powoduje to różne schorzenia, takie jak depresja, rozwój reakcji lękowych, myśli samobójczych. Wtedy mamy dwie drogi: Wizyta u psychologa lub u psychiatry. Czym różni się jeden od drugiego i do jakiego gabinetu skierować swoje kroki? Na te pytania odpowiemy w dzisiejszym poradniku.

Łagodniejsze problemy

Jeżeli uważamy, że nasz kłopoty nie sprawiają nam jeszcze trudności w codziennym funkcjonowaniu, ale jednak obniżają nam standard życia, lepiej wybrać psychologa. Jest to osoba, która przeprowadzi z nami serię rozmów, zwanych często sesjami. W ich trakcie dowiemy się jak funkcjonują w psychice mechanizmy, które doprowadzają nas do uczucia smutku, przygnębienia, lęku i tak dalej. Wielu osobom, zwłaszcza samotnym, już sama tego typu rozmowa potrafi bardzo pomóc, dać nadzieję na pozbycie się trudności i lepsze życie. Znalezienie psychologa na warszawskich Bielanach nie jest trudne, tak jak we wszystkich innych dzielnicach stolicy.

Potrzeba farmakoterapii

W przypadku osób, które zauważają u siebie poważniejsze kłopoty, takie jak natrętne myśli czy bardzo silne reakcje lękowe, dobrze jest wybrać psychiatrę. W przeciwieństwie do większości psychologów, ma on uprawnienia do wypisywania leków na receptę. Farmakoterapia może być zbawienna dla osób, które cierpią np. na zaburzenia kompulsywne i obsesyjne, boją się przebywać poza domem, lub obserwują u siebie początki poważniejszej choroby, np. schizofrenii. W Warszawie mamy mnóstwo poradni psychiatrycznych, np. poniższą: https://in-altum.com/oferta/psychiatra/. Najlepiej nie czekać i zgłosić się do specjalisty jak najszybciej. W placówkach prywatnych nie potrzebujemy nawet skierowania od lekarza rodzinnego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Modne męskie perfumy
Chcąc podarować bliskiej osobie coś wyjątkowego, warto zdecydować się na zakup perfum. Branża perfumeryjna od lat cieszy się ogromną popularnością, […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?