Pellet drzewny – zalety i wady

Pellet drzewny – zalety i wady
wiem-co-chce
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na rynku jaki znamy obecnie spotkać można różne rodzaje opału. Najstarszym z nich i wciąż stosowanym jest oczywiście węgiel, który jednak wraz z upływem czasu powoli ustępuje miejsca nowym źródłom ogrzewania. I tak coraz częściej w wielu domach spotkać można tzw. ekogroszek, czy też pellet drzewny. Pellet drzewny to po prostu małe, intensywnie pachnące drewnem granulki, powstałe z trocin wielu roślin, które służą w tym przypadku jako surowiec do jego produkcji. Jest to pellet w workach, czyli próżniowo pakowany w szczelne worki. Z uwagi na swoje dobre strony pellet z powodzeniem konkuruje z węglem, ekogroszkiem, a także olejem opałowym i gazem. Jednak tak jak wszystko posiada również swoje słabsze strony. Warto więc przyjrzeć mu się bliżej.

Wady i zalety pelletu

Podstawową zaletą tego rodzaju opału jest to, że jest on wytwarzany zawsze z ekologicznych materiałów opałowych. Tym samym nie wydziela on nieprzyjemnego zapachu i jest bezpieczny, także przez to, że pakowany z wygodą dla klienta. Dodatkowo podczas spalania pelletu wydostaje się jedynie niewielka ilość popiołu, co pozwala na zaoszczędzenie czasu, który trzeba poświęcić na sprzątanie. Niestety jednak istotną wadą pelletu jest to, że może on być spalany jedynie w odpowiednio przystosowanych do tego celu, specjalnych kotłach, których cena niestety może przyprawić o zawrót głowy. Oprócz tego trzeba pamiętać, że pellet musi być przechowywany w odpowiednich warunkach, aby mógł zachować swoją jakość. Wada ta sprawia, że bardzo często nie posiadając właściwego miejsca na jego przechowywanie, pellet po prostu traci część swoich właściwości.

Sprawdź przykładową ofertę: https://www.sambudrol.pl/pellet/opolskie/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zapakować prezenty świąteczne?
Jak zapakować prezenty świąteczne?
Mając na uwadze zbliżający się okres świąteczny, warto już nieco wcześniej zastanowić się nad upominkami dla najbliższych. Wydawać by się […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?