Jak pozbyć się uciążliwego kamienia z kabiny prysznicowej?

Jak pozbyć się uciążliwego kamienia z kabiny prysznicowej?
wiem-co-chce
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy lubi pochwalić się czystą, błyszczącą łazienką. Jednak samo mycie jej nie należy do najprzyjemniejszych zajęć. Sporo problemów sprawia często czyszczenie kabiny prysznicowej. Osadza się w niej trudny do usunięcia kamień. Istnieją jednak sposoby, by się z nim uporać.

Domowe sposoby na czyszczenie kabiny

Nie każdy chce wydawać pieniądze na specjalistyczne detergenty, dlatego na początku warto spróbować uporać się z problemem za pomocą domowych sposobów. Na osad z kamienia skutecznie działa kwasek cytrynowy, który używany jest także np. do odkamieniania czajnika. Produkt wystarczy nanieść na gąbkę i umyć nią kabinę. Do czyszczenia można wykorzystać też papkę z sody oczyszczonej i wody. Należy nałożyć mieszankę na 20 minut na objęte kamieniem miejsca, a następnie wyczyścić powierzchnię gąbką lub szmatką i umyć wodą.

Jako odkamieniacz posłuży również cola – trzeba zalać nią miejsca pokryte brudem i odczekać kilkanaście minut. Z problemem rozprawi się też mieszanka wody i octu. Należy zostawić ją w kabinie na 2-3 godziny, a następnie doszorować i spłukać wodą. Jedynym minusem tego rozwiązania jest nieprzyjemny zapach octu.

Czyszczenie kabiny – porady

By ograniczyć powstawanie kamienia w kabinie prysznicowej, należy myć ją dokładnie co najmniej raz w tygodniu. Na rynku dostępnych jest też wiele dedykowanych detergentów, które umożliwiają porządne doczyszczenie powierzchni. Nie należy pomijać trudno dostępnych przestrzeni, np. między kafelkami. Niedokładne czyszczenie wpływa nie tylko na powstawanie kamienia, ale również na rozwój pleśni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kolory kwiatów – czy mają one jakieś znaczenie?
Kolory kwiatów – czy mają one jakieś znaczenie?
Kolor kwiatu tradycyjnie był używany jako symbol do reprezentowania emocji i uczuć. To, jaki kolor kwiatów wybierano, było związane z […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?