Jakie kroki możemy podjąć, aby wyeliminować pchły z naszego domu?

Jakie kroki możemy podjąć, aby wyeliminować pchły z naszego domu?
wiem-co-chce
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

To, że nie widzisz pcheł na swoim zwierzęciu nie oznacza, że ich tam nie ma. Problemem z pchłami są nie tyle ukąszenia, co szkody, jakie mogą wyrządzić dla zdrowia Twojego zwierzęcia.

Istnieje wiele sposobów na wyeliminowanie pcheł z Twojego domu, od naturalnych środków zaradczych po chemiczne pestycydy. Oto kilka kroków, które możesz podjąć, aby się ich pozbyć:

Odkurzaj regularnie

Odkurzanie jest ważną częścią pozbywania się pcheł w Twoim domu. Pomoże ono usunąć dorosłe pchły i ich jaja, a także brud, sierść i inne zanieczyszczenia, które mogą być siedliskiem pcheł. Odkurzanie pomaga również zmniejszyć liczbę warunków środowiskowych, które przyciągają pchły – jak ciemne kąty lub miejsca, w których zwierzęta domowe spędzają dużo czasu – co ułatwia im znalezienie nowych żywicieli.

Używaj wysokiej jakości sprayu na pchły lub zamgławiacza do dywanów i tapicerki

Spray na pchły lub zamgławiacz działa poprzez zabijanie dorosłych pcheł i jaj przy kontakcie. Jeśli masz dywany lub meble tapicerowane, ważne jest, aby te produkty były używane prawidłowo, aby nie powodowały uszkodzeń samej podłogi. Pamiętaj, aby przestrzegać wszystkich instrukcji producenta podczas stosowania środków na pchły, aby uzyskać jak najwięcej korzyści z ich stosowania.

Sprzątaj po swoich zwierzętach na zewnątrz i w pomieszczeniach

Usuwaj odchody i mocz z miejsc uczęszczanych przez zwierzęta, takich jak budy i kuwety, a także z miejsc, do których trafiają po wyjściu na zewnątrz (takich jak otwory drzwiowe). Pomoże to zapobiec infestacji pcheł w pomieszczeniach i na zewnątrz domu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co to jest system Enova Erp?
Co to jest system Enova Erp?
W dobie powszechnej cyfryzacji, jaka miała miejsce w naszym kraju w ciągu minionej dekady, warto posiadać w swojej firmy odpowiednie […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?