Miechy zawieszenia – do czego służą i jak przekładają się na dalszą jazdę samochodem?

Miechy zawieszenia – do czego służą i jak przekładają się na dalszą jazdę samochodem?
wiem-co-chce
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Miechy zawieszenia, czyli poduszki powietrzne znajdują zastosowanie w różnego rodzaju samochodach. Zapewniają tym samym komfort, jak i bezpieczeństwo jazdy. Stwarzają również możliwość regulacji sprężystości zawieszenia, by dopasować warunki prowadzenia samochodu do własnych potrzeb. Efekt taki można osiągnąć między innymi z modelem Lincoln z serii Mark VIII, który charakteryzuje się nieprzeciętną jakością ze względu na zastosowanie odpornych gum.

Komfort i bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów.

Wygodę prowadzenia samochodu poprawia z pewnością możliwość zmiany wysokości zawieszenia nadwozia pojazdu, którą dają poduszki powietrzne. Ich montaż minimalizuje dyskomfort wynikający z poruszania się po wyboistych drogach, co jest zjawiskiem powszechnym na polskich warunkach. Skomplikowane układy zawieszenia opierające się w praktyce na miechach pneumatycznych pozwalają nawet na częściową zmianę wysokości. To zjawisko powszechne w różnego typu pojazdach, zwłaszcza tych, gdzie konieczne jest obniżenie przodu auta, by ułatwić wsiadanie do niego. Takie rozwiązanie jest dość często praktykowane w nowoczesnych autobusach, dzięki czemu osoby poruszające się na wózkach, a także matki z małymi dziećmi mogą komfortowo wejść na ich pokład. Posiadanie tego typu komponentów stwarza dużo możliwości i niesie ze sobą wiele korzyści, ale podobnie jak inne części, po prostu się zużywają. Z tego powodu konieczna jest ich regularna kontrola, która pozwala wcześnie wychwycić okresowe usterki, a także sprawnie im zapobiegać.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ekologiczna utylizacja odpadów i ścieków
Ekologiczna utylizacja odpadów i ścieków
Wszystkie budynki mieszkalne muszą mieć możliwość odprowadzenia ścieków bytowych i gromadzenia ich w szczelnych zbiornikach. Wymagania takie nakładają przepisy dotyczące […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?