Czym jest technika sprężonego powietrza i do czego się ją wykorzystuje?

Czym jest technika sprężonego powietrza i do czego się ją wykorzystuje?
wiem-co-chce
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sprężone powietrze to bezwonny i bezbarwny gaz, który utrzymywany jest pod ciśnieniem wyższym niż atmosferyczne. Ze względu na swoje specyficzne właściwości znajduje szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Nie powoduje problemów eksploatacyjnych, a przy tym jest całkowicie bezpieczne dla użytkowników, jak i środowiska naturalnego. Jako jedno z najbardziej powszechnych mediów energetycznych, umożliwia niezawodne funkcjonowanie wielu maszyn i urządzeń pneumatycznych. Więcej o tym można dowiedzieć się pod poniższym adresem internetowym https://czemar.pl/pl/.

Skuteczność i wszechstronność

Sprężone powietrze, czyli powietrze o wyższej wartości ciśnienia niż początkowe (atmosferyczne), powstaje z użyciem specjalistycznych urządzeń określanych jako sprężarki. Rodzaj  stosowanego urządzenia (jego konstrukcja i właściwości) jest uzależniony od przeznaczenia sprężonego powietrza, zwłaszcza jego jakości i czystości. W dalszej kolejności następuje magazynowanie wyprodukowanego powietrza w specjalnych butlach lub zbiornikach i transportowanie do właściwych odbiorników za pomocą rur i elementów skomplikowanej instalacji pneumatycznych. Tak powstały produkt wykorzystywany jest przede wszystkim do systematycznego zasilania urządzeń pneumatycznych, w medycynie, transporcie, sportach nurkowych, a także w wielu dziedzinach przemysłu oraz w systemach gromadzących energię (CAES). Technika sprężonego powietrza umożliwia także efektywne czyszczenie w środowiskach, gdzie nie można dopuścić do wytworzenia wilgoci.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy wybierając się na statek, należy zabrać specjalne obuwie?
Czy wybierając się na statek, należy zabrać specjalne obuwie?
Wybierając się pierwszy raz na jacht, często zastanawiamy się nad odpowiednim przygotowaniem do takich wakacji na jeziorze. Co wybrać, aby […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?