Jakie są wskazania do badania próby wysiłkowej?

Jakie są wskazania do badania próby wysiłkowej?
wiem-co-chce
Zdrowe życie
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Choroby układu krążenia są coraz powszechniejsze, na co wpływa wiele czynników, przede wszystkim wszechobecny stres. Również nie bez znaczenia jest tutaj nieodpowiednia dieta i brak aktywności fizycznej. Próba wysiłkowa, zwana też EKG wysiłkowym to jedno z badań umożliwiających prawidłowe zdiagnozowanie pacjenta, który ma problemy z sercem. W uproszczeniu, pozwala ona na ocenę elektrokardiograficzną serca podczas i po wysiłku.

Kto powinien poddać się badaniu?

Przede wszystkim jest ono dedykowane pacjentom z podejrzeniem choroby niedokrwiennej serca oraz z diagnozą choroby miażdżycowej tętnic wieńcowych. Pacjenci z zaburzeniami rytmu serca też powinni zainteresować się próbą wysiłkową, jak i również ludzie czynnie uprawiający sport, niekoniecznie zawodowo. Pomaga ono bowiem ocenić wydolność. Ofertę tego oraz innych badań serca można znaleźć na stronie internetowej http://klinikapoznan.pl. Warto dbać o swoje zdrowie, szczególnie jeśli chodzi o organy, które są podstawą do utrzymywania czynności życiowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym są profile stalowe i gdzie je wykorzystujemy?
Czym są profile stalowe i gdzie je wykorzystujemy?
Profile stalowe stosowane są głównie jako zbrojenie elementów konstrukcyjnych betonowych i murowanych. Za ich pomocą można tworzyć różnego rodzaju konstrukcje, […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?