Dlaczego warto się podjąć zabiegu wybielania zębów?

Dlaczego warto się podjąć zabiegu wybielania zębów?
wiem-co-chce
Zdrowe życie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Z biegiem lat zęby tracą swój biały, atrakcyjny wygląd, żółkną i stają się przebarwione. Wpływa na to dieta, a często również nałogi. Uzębienie najbardziej zmienia się po paleniu papierosów, piciu kawy, czy herbaty. Niektóre warzywa i owoce o dużej zawartości barwników również negatywnie wpływają na kolor zębów. Zmiany te można jednak odwrócić, stosując zabieg wybielania. Oferuje go niemalże każdy stomatolog, jednak niektóre kliniki stawiają na innowacyjne i wygodne dla pacjenta metody. Jedną z nich jest wybielanie zębów nakładkowe, które w głównej mierze odbywa się w domu. Taki sposób korekcji uśmiechu jest bezpieczny, a efekty pojawiają się już po kilku tygodniach.

Jak przebiega wybielanie zębów?

Zabieg z wykorzystaniem nakładek jest coraz chętniej wybierany przez pacjentów, marzących o pięknym uśmiechu. Podczas wizyty u stomatologa wykonuje się oczyszczenie szkliwa, skaling i piaskowanie. Następnie dentysta pobiera wyciski za pomocą specjalnej masy, aplikowanej do jamy ustnej. Odwzorowuje ona kolor zębów oraz zgryz pacjenta, dzięki czemu można wykonać dopasowane nakładki. Te są wręczane po kilku dniach wraz z żelem. Pacjent samodzielnie aplikuje i ściąga nakładki w domu. Efekty pojawiają się po kilku tygodniach. Stosując metodę dłużej, można wybielić zęby aż o 6 odcieni.

Jakiej diety należy przestrzegać podczas wybielania zębów?

Przez cały czas trwania zabiegu należy przyjmować odpowiednie posiłki. Niektóre napoje i produkty spożywcze trzeba całkowicie wykluczyć z diety, gdyż powodują one duże przebarwienia. Podczas wybielania należy bezwzględnie odstawić kawę, herbatę czarną i zieloną, czerwone wino, czy papierosy. Nie warto spożywać warzyw i owoców, które zabarwiają zęby, np. buraków, marchwi, czy czerwonej kapusty, a także soków z tych roślin. Zamiast tego w diecie powinien znaleźć się nabiał i woda mineralna. Stosowanie białej diety jest gwarancją szybkiego wybielenia zębów o jeden odcień. Bielszy uśmiech sprawia, że pacjenci lepiej się czują i są bardziej pewni siebie w towarzystwie. Ten pozytywny efekt można uzyskać poprzez bezpieczne wybielanie zębów w domu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego warto naprawiać zepsute drukarki?
Dlaczego warto naprawiać zepsute drukarki?
We współczesnym świecie nowoczesnych technologii, dużo urządzeń ulega uszkodzeniom. Te nowe zaś są coraz to droższe, ze względu na wciąż […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?