Jakie narzędzia służą do wykrywania niebezpiecznych substancji w powietrzu?

Jakie narzędzia służą do wykrywania niebezpiecznych substancji w powietrzu?
wiem-co-chce
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niebezpiecznie substancje są zagrożeniem przede wszystkim dla hal produkcyjnych dużych przedsiębiorstw, ale mogą pojawić się także w domu lub mieszkaniu. Tutaj obawiamy się przede wszystkim ulatniającego się gazu lub czadu, które mogą doprowadzić do wybuchu, bądź doprowadzić do śmierci lub kalectwa domowników. Jak można im przeciwdziałać.

Montujemy urządzenia alarmujące

Najlepszym wyjściem w przypadku domu jednorodzinnego lub mieszkania w bloku, jest montaż specjalnych urządzeń, które mają za zadanie wykrywać niebezpieczne substancje. Mowa tutaj zarówno o miernikach gazu jak i wykrywaczach czadu, bo z nimi możemy mieć największy problem i one stanowią największe zagrożenie.

Urządzenia te mają za zadanie, w razie wykrycia obecności tego typu substancji, włączyć głośny alarm. Musi on być na tyle donośny, by obudzić nas w nocy, ponieważ to wtedy czad – substancja bezwonna – zbiera największe żniwo. Urządzenia te są dostępne na http://safetech.net.pl/produkty-kategoria/detektory-mierniki-analizator-gazow/.

Zachowanie bezpieczeństwa w przemyśle

O wiele więcej zagrożeń niebezpiecznymi substancjami istnieje w jednak w przemyśle. Hale produkcyjne pełne są różnych gazów i substancji, które mogą doprowadzić do wybuchu, pożaru, zatrucia pracowników i tak dalej. Dlatego też tam, oprócz urządzeń typu detektory gazu i czadu, stosuje się także narzędzia do wykrywania trujących substancji, które używane są powszechnie w danej fabryce.

Czasami jednak i to nie wystarcza, ponieważ w pewnych zakładach obrabiane są materiały, które mogą być promieniotwórcze. Dlatego też pod ręką powinny być narzędzia do wykrywania promieniowania, takie jak chociażby licznik Geigera – najpopularniejsze urządzenie do tego typu zastosowań. Na http://safetech.net.pl można znaleźć takie wykrywacze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakiego typu noże przydadzą się w kuchni?
Jakiego typu noże przydadzą się w kuchni?
Kuchnia to miejsce wyjątkowe w każdym domu i mieszkaniu, ponieważ przygotowywane są tam posiłki dla całej rodziny. Z tego względu […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?