Jak pozbyć się awaryjnego auta?

Właściciele nie w pełni sprawnych lub awaryjnych samochodów często decydują się na ich pozbycie. Nieustannie naprawianie takiego pojazdu jest bowiem całkowicie nieopłacalne, a na dodatek generuje mnóstwo niepotrzebnego stresu. W tak trudnej sytuacji istnieją jednak dwa dobre rozwiązania – zezłomowanie maszyny albo oddanie jej do skupu za gotówkę. Jeśli chodzi o skup aut Goleniów jest miastem, w którym z powodzeniem działa kilka tego rodzaju podmiotów, gwarantujących niezwykle korzystną wycenę pojazdu.   

Sprzedaż na części to nie najlepszy pomysł 

W przypadku samochodów mocno awaryjnych lub uszkodzonych ich samodzielne rozebranie na części i sprzedaż tych elementów nie jest zbyt dobrym pomysłem, a to głównie ze względu na ewentualne, przykre konsekwencje. Jeśli bowiem nie uda nam się pozbyć wszystkich części, wówczas musimy liczyć się z wysokim mandatem za powodowanie bezpośredniego zagrożenia dla środowiska naturalnego. Poza tym konieczne jest wyrejestrowanie pojazdu, bo w przeciwnym razie ponosimy odpowiedzialność za brak ubezpieczenia.

Zdecydowanie lepsze i dużo mniej skomplikowane rozwiązanie to zezłomowanie auta w profesjonalnej Stacji Demontażu. W ten sposób nie zarobimy może zbyt wiele, ale jednocześnie załatwimy całą sprawę szybko i zgodnie z obowiązującym prawem. Alternatywą jest sprzedaż pojazdu do skupu, gdzie zostanie rzetelnie przeprowadzony jego przegląd techniczny przez wykwalifikowanego rzeczoznawcę i na tej podstawie ustalona ostateczna kwota. Ogromną zaletą tej opcji jest duża oszczędność czasu i możliwość otrzymania całkiem sporych pieniędzy (większych niż na złomowisku). Na szczególne zainteresowanie zasługuje skup aut w Gryficach, gdyż pracują w nim wyjątkowo uczciwi i rzetelni specjaliści.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

14 − 9 =