Jak uporać się z problemem wilgoci w mieszkaniu?

Jak uporać się z problemem wilgoci w mieszkaniu?
wiem-co-chce
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Problem zbyt dużej wilgotności w mieszkaniu może dotknąć każdego z nas i jest często lekceważony. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że wilgoć destrukcyjnie działa na tynki i podłogi. Może też prowadzić do rozwoju pleśni na ścianach. To z kolei może powodować liczne problemy zdrowotne. Co zrobić, by raz na zawsze rozwiązać problem wilgoci w domu?

Sprawna wentylacja to podstawa

Za odprowadzenie nadmiaru wilgoci z pomieszczeń odpowiada wentylacja. W starym budownictwie funkcjonowała głównie wentylacja grawitacyjna, w mieszkaniach oddanych do użytku w ostatnim czasie coraz częściej stosowana jest wentylacja mechaniczna. Jedna i druga doskonale radzi sobie z odprowadzaniem wilgoci pod warunkiem, że jest sprawna. Największym problemem obecnych czasów są super szczelne okna, które sprawiają, że wentylacja nie może działać w prawidłowy sposób. Do właściwego działania potrzebuje bowiem dostępu świeżego powietrza.

Na poziom wilgotności w mieszkaniu duży wpływ ma również temperatura. Jeśli w pomieszczeniach jest zbyt zimno, wilgotność rośnie i może skraplać się rano na szybach lub powodować zagrzybienie ścian. O ile z niewielką wilgocią poradzimy sobie intensywnie wietrząc mieszkanie, to w przypadku, gdy na ścianach pojawia się pleśń, warto zastanowić się nad profesjonalnym osuszaniem budynków. Przykładem firmy, która doskonale radzi sobie z takimi problemami jest https://kaiser-one.pl/osuszanie-budynkow-katowice/. Warto pamiętać, by nie lekceważyć problemu nadmiaru wilgoci i okresowo kontrolować działanie wentylacji. Pozwoli to zapobiegać powstawaniu poważniejszego zawilgocenia i niebezpiecznego dla zdrowia zagrzybienia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak własnoręcznie zamontować rolety wewnętrzne?
Jak własnoręcznie zamontować rolety wewnętrzne?
Na rynku dostępnych jest wiele rodzai rolet wewnętrznych. Różnią się one między sobą pod wieloma względami. Niektóre pełnią przede wszystkim […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?