Jak uporać się z problemem wilgoci w mieszkaniu?

Jak uporać się z problemem wilgoci w mieszkaniu?
wiem-co-chce
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Problem zbyt dużej wilgotności w mieszkaniu może dotknąć każdego z nas i jest często lekceważony. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że wilgoć destrukcyjnie działa na tynki i podłogi. Może też prowadzić do rozwoju pleśni na ścianach. To z kolei może powodować liczne problemy zdrowotne. Co zrobić, by raz na zawsze rozwiązać problem wilgoci w domu?

Sprawna wentylacja to podstawa

Za odprowadzenie nadmiaru wilgoci z pomieszczeń odpowiada wentylacja. W starym budownictwie funkcjonowała głównie wentylacja grawitacyjna, w mieszkaniach oddanych do użytku w ostatnim czasie coraz częściej stosowana jest wentylacja mechaniczna. Jedna i druga doskonale radzi sobie z odprowadzaniem wilgoci pod warunkiem, że jest sprawna. Największym problemem obecnych czasów są super szczelne okna, które sprawiają, że wentylacja nie może działać w prawidłowy sposób. Do właściwego działania potrzebuje bowiem dostępu świeżego powietrza.

Na poziom wilgotności w mieszkaniu duży wpływ ma również temperatura. Jeśli w pomieszczeniach jest zbyt zimno, wilgotność rośnie i może skraplać się rano na szybach lub powodować zagrzybienie ścian. O ile z niewielką wilgocią poradzimy sobie intensywnie wietrząc mieszkanie, to w przypadku, gdy na ścianach pojawia się pleśń, warto zastanowić się nad profesjonalnym osuszaniem budynków. Przykładem firmy, która doskonale radzi sobie z takimi problemami jest https://kaiser-one.pl/osuszanie-budynkow-katowice/. Warto pamiętać, by nie lekceważyć problemu nadmiaru wilgoci i okresowo kontrolować działanie wentylacji. Pozwoli to zapobiegać powstawaniu poważniejszego zawilgocenia i niebezpiecznego dla zdrowia zagrzybienia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pralka – jakie ma funkcje?
Pralka – jakie ma funkcje?
Pralka jest niezbędnym urządzeniem w nowoczesnym gospodarstwie domowym. Stała się koniecznością, ponieważ oszczędza czas i pieniądze. Ponadto pomaga z łatwością […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?