Jaki narożnik do salonu wybrać?

Jaki narożnik do salonu wybrać?
wiem-co-chce
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Narożniki to wciąż bardzo popularna forma wyposażenia salonu. Spotyka się je zarówno w niewielkich mieszkaniach, jak i przestronnych domach. Często uzupełnione są w nowoczesne funkcje spania, dzięki czemu przydają się podczas wizyty gości. Na co dzień jednak uprzyjemniają wypoczynek, wpisują się też w centrum życia rodzinnego domowników. O czym warto pamiętać podczas ich wyboru?

Wymiary takiego mebla mają szczególne znaczenie. Powinien on wpisywać się w warunki panujące w konkretnym pomieszczeniu. Do niewielkiego salonu nie ma sensu wstawiać dużego narożnika. To prawda, że na takim meblu przyjemniej się wypoczywa, ale zapewne przytłoczy on pomieszczenie. A w pozbawionym harmonii wnętrzu i tak nie chce się przebywać. Na szczęście narożniki występują obecnie w bardzo różnych rozmiarach, więc z dobraniem czegoś do swojego salonu nie powinno być problemu. Pod względem kolorystyki również panuje tu dosyć spora dowolność. Projektanci wnętrz zwracają jednak uwagę, by wybierać raczej stonowane barwy. Takie narożniki stanowią bowiem bazę aranżacji danego pomieszczenia. Wskazane jest też sięganie po przyjemne w dotyku materiały. Dobrze, jeżeli można je bez problemu wyczyścić.

Nowoczesny narożnik powinien być wygodny. Dlatego obecnie tak popularne są modele z szerokimi siedziskami oraz regulowanymi zagłówkami. Te ostatnie można dostosować do potrzeb konkretnych użytkowników. Wspomniana już funkcja spania to dla wielu osób dodatkowy atut. Czyni bowiem z wykorzystywanej na co dzień kanapy także łóżko, które w razie potrzeby udostępnia się gościom lub wykorzystuje samemu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dopasować lampę do nowoczesnego wnętrza?
Jak dopasować lampę do nowoczesnego wnętrza?
Oświetlenie jest bardzo ważnym elementem wyposażenia każdego wnętrza. Wybrane lampy powinny pasować do całej aranżacji oraz zapewniać właściwą ilość światła. […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?