Rodzaje rękawic ochronnych

Rodzaje rękawic ochronnych
wiem-co-chce
Zdrowe życie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W wielu branżach wykorzystywane są na co dzień rękawice ochronne. Idealnie nadają się one choćby do sprzątania, przeprowadzania prac remontowych, a także wykonywania rozmaitych czynności medycznych czy laboratoryjnych. Ich podstawową zaletą jest to, że pozwalają na zachowanie maksymalnego stopnia higieny. Od dawna największą popularnością cieszą się egzemplarze lateksowe oraz nitrylowe, których produkcją zajmuje się m.in. ta krakowska firma: https://rcmedical.pl/produkty/dezynfekcja.

Wybór zależy od przeznaczenia 

Rękawice lateksowe występują w dwóch wersjach – pudrowanej i bezpudrowej. W tym pierwszym przypadku mamy do czynienia z ułatwionym zakładaniem i zdejmowaniem, a ponadto z ograniczeniem problemu nadmiernej potliwości. Omawiane konstrukcje charakteryzują się dużą rozciągliwością i jednocześnie zaskakująco małą grubością, dzięki czemu gwarantują doskonałe dopasowanie do dłoni oraz możliwość precyzyjnego posługiwania się palcami. Dobrze sprawdzają się w domach prywatnych, salonach kosmetycznych, sklepach spożywczych i gabinetach lekarskich. Alternatywę stanowią rękawice nitrylowe o właściwościach antyalergicznych. Są bardzo solidne, nie wywołują żadnych podrażnień i nie zsuwają się ze skóry. Na koniec warto jeszcze wspomnieć o rękawicach winylowych (wprost idealnych do pracy z materiałem biologicznym), a także typowo gospodarczych (gumowych, dzianinowych).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rozłączniki bezpieczeniowe – co warto wiedzieć?
Rozłączniki bezpieczeniowe – co warto wiedzieć?
Rozłącznik bezpiecznikowy to element wyposażenia elektrycznego przeznaczony do ochrony obwodów domowych przed nadmiernym prądem i wysokim napięciem. Ma on zdolność […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?