Jak wybrać klamkę odpowiednią do rodzaju posiadanych drzwi?

Jak wybrać klamkę odpowiednią do rodzaju posiadanych drzwi?
wiem-co-chce
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Materiał 

Wybór odpowiedniej klamki do drzwi może się jawić niektórym osobom jako kwestia raczej błaha i nieistotna. Zakup pierwszego lepszego modelu nie wydaje się jednak najlepszym pomysłem, a to dlatego, że na polskim rynku dostępne są bardzo różne rodzaje tych produktów, z których każdy posiada nieco inne przeznaczenie. Jakimi kryteriami należy się zatem kierować podczas podejmowania decyzji? Na samym początku trzeba ustalić, do jakich drzwi konkretnie poszukuje się klamki. Inne tworzywa sprawdzą się bowiem przy lekkich drzwiach łazienkowych, w których można zastosować klamkę np. z PCV, inne natomiast będą potrzebne przy ciężkich drzwiach wejściowych do domu. W takim przypadku warto rozważyć zakup klamki mosiężnej bądź wykonanej ze stali nierdzewnej. Surowce te wykazują bowiem największą odporność na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, śnieg, chłód czy upał. 

Prostota czy wyobraźnia?

Oprócz przeznaczenia czysto praktycznego klamki drzwiowe posiadają jeszcze jedną ważną funkcję, a mianowicie estetyczną. Dla wielu osób bardzo istotny jest wygląd zewnętrzny tego rodzaju produktów i tacy klienci podczas dokonywania zakupów będą kierować się przede wszystkim wrażeniami wizualnymi, w tym kształtem czy kolorem. Polski rynek oferuje prawdziwe bogactwo klamek. Do drzwi raczej prostych pozbawionych elementów dekoracyjnych świetnie sprawdzą się modele z prostokątnymi bądź okrągłymi szyldami. Z kolei do rzeźbionych wrót lepiej nadadzą się ozdobne klamki pozłacane.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie rzeczy warto wymienić w domu, aby nabrał nowego charakteru?
Jakie rzeczy warto wymienić w domu, aby nabrał nowego charakteru?
Kiedy myślisz o przebudowie swojego domu, może być kuszące, aby dokonać dramatycznych zmian. Ale zanim pójdziesz na całość, zastanów się, […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?