Ile kosztują kubeczki menstruacyjne

Ile kosztują kubeczki menstruacyjne
wiem-co-chce
Zdrowe życie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dobrą alternatywą dla podpasek i tamponów jest kubeczek menstruacyjny. Jest to pewne i w pełni bezpieczne rozwiązanie dla pań podczas menstruacji. Kubeczek ma formę kieliszka zakończonego nóżką i jest wykonany z tworzywa termoplastycznego wolnego od szkodliwych związków lub z silikonu medycznego. Zarówno pierwszy, jak i drugi materiał jest w stu procentach bezpieczny dla zdrowia. Powyższe materiały nie powodują reakcji alergicznych i można je łatwo dezynfekować i wyparzać. Wybór właściwego zabezpieczenia podczas tak zwanych trudnych dni, nie jest sprawą prostą. Zazwyczaj wszystko zaczyna się od zdobycia wiedzy na temat dostępnych środków higienicznych – https://gentleday.pl/produkty/podpaski . Podczas wyboru kubeczka menstruacyjnego należy kierować się jego rozmiarami, stopniem twardości – producenci kubeczków oferują różne stopnie twardości. Zasada doboru twardości kubeczka jest prosta – im silniejsze mięśnie dna miednicy, tym twardszy kubeczek należy zastosować.

Ile to kosztuje?

A jak to jest z kwestią ekonomiczną? Na pewno, każdą z pań będzie interesowało, jak kształtuje się kubeczki menstruacyjne cena. Pod względem kosztów, zakup kubeczka jest opłacalny i bardzo szybko się zwraca. Koszt zakupu mieści się w granicach kilkudziesięciu złotych i jest zależny od kilku czynników. Kubeczek menstruacyjny jest wielorazowy, cena kupna zwraca się już po kilku miesiącach użytkowania. Co istotne, jeden kubeczek może być z powodzeniem używany przez kilka lat. Jest więc to ekonomiczna, zdrowa i ekologiczna alternatywa dla podpasek i tamponów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wieszaki rowerowe – w jakich pomieszczeniach się sprawdzą?
Wieszaki rowerowe – w jakich pomieszczeniach się sprawdzą?
Jazda rowerem to niewątpliwie jeden z najbardziej popularnych rodzajów sportu na które decyduje się wiele osób. Rower to doskonały sposób […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?