Kolagen – dlaczego warto go stosować?

Kolagen – dlaczego warto go stosować?
wiem-co-chce
Zdrowe życie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kolagen to kluczowe białko, które występuje w ludzkim ciele stanowiąc aż 30% całkowitej masy białka ludzkiego oraz 70% masy białek skóry. Występuje naturalnie w niektórych produktach spożywczych, ale można go również suplementować. Dlaczego warto go stosować?

Na piękną skórę i nie tylko

Kolagen określany jest białkiem młodości. Pełni funkcje budulcowe będąc składnikiem skóry, chrząstek, ścięgien, rogówki oka, naczyń krwionośnych, kości i zębów. Kolagen uczestniczy w kluczowych funkcjach życiowych niemal wszystkich układów i narządów. Odgrywa ważną rolę w układzie odpornościowym człowieka. Jego niedobór może objawiać się m.in. utratą sprawności stawów, mniejszą zdolnością do regeneracji po wysiłku fizycznym, słabszą kondycją skóry, włosów i paznokci, nieprawidłowościami w obszarze aparatu ruchu czy w pracy tkanek i narządów. Ponadto odpowiada za jędrność, nawilżenie oraz elastyczność skóry. Po 25. roku życia naturalnie spada jego ilość, dlatego należy zadbać o jego właściwą podaż. Na stronie internetowej: https://primabiotic.pl/2021/05/14/kolagen-w-jakich-produktach-go-znajdziemy/  znajdziesz informacje, które produkty są jego bogatym źródłem i w jakiej ilości należy je spożywać, aby zadbać o jego prawidłowy poziom w organizmie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zagospodarować ściany w dziecięcym pokoju?
Jak zagospodarować ściany w dziecięcym pokoju?
Ściany w dziecięcym pokoju nie mają lekkiego życia – kilkulatki regularnie testują na nich swoje umiejętności artystyczne, używają jako drugiego […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?