Hurtownia elektryczna – jakie ma produkty?

Hurtownia elektryczna – jakie ma produkty?
wiem-co-chce
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Hurtownia elektryczna to firma, która zaopatruje swoich klientów w produkty elektryczne. Zazwyczaj jest to sklep, w którym można kupić towar hurtowo i w niskich cenach. Istnieje jednak wiele innych rodzajów hurtowni elektrycznych, dlatego zanim podejmiesz decyzję, którą z nich wybrać, powinieneś sprawdzić, co oferują. Asortyment produktów jest bardzo szeroki – od włączników i gniazdek po żarówki i zasilacze. Jakie więc produkty posiada hurtownia elektryczna?

Zasilacze

Zasilacze służą do przetwarzania prądu zmiennego (AC) na prąd stały (DC). Prąd zmienny to rodzaj energii elektrycznej dostarczanej przez elektrownie. Nie może być on wykorzystywany bezpośrednio przez urządzenia takie jak komputery czy telewizory. Z kolei prąd stały może być wykorzystywany bezpośrednio przez te urządzenia, ponieważ nie zmienia kierunku i nie ulega tak dużym wahaniom jak prąd zmienny. Zasilacz zamienia prąd zmienny na stały, aby mógł być wykorzystywany przez różne urządzenia.

Żarówki

Żarówki występują we wszystkich kształtach i rozmiarach, od maleńkich miniaturowych żarówek do dużych przemysłowych. Dostępne są również różne rodzaje żarówek: żarowe, fluorescencyjne i LED. Żarówki wykorzystują żarnik wewnątrz nich do wytwarzania światła, podczas gdy żarówki fluorescencyjne uzyskują energię z prądu elektrycznego przechodzącego przez cząsteczki pary rtęci, które następnie emitują promieniowanie ultrafioletowe, które powoduje, że fosfory wewnątrz żarówki świecą, gdy są uderzane przez to promieniowanie ultrafioletowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Najbardziej efektywne sposoby ocieplania domów
Najbardziej efektywne sposoby ocieplania domów
Właściwe ocieplenie domu ma ogromne znaczenie, ponieważ pozwala zminimalizować utratę ciepła. Dzięki temu znacząco zmniejszają się wydatki związane z kosztami […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?