Naprawa klimatyzacji w samochodzie – jakie części mogą być nam do tego potrzebne?

Naprawa klimatyzacji w samochodzie – jakie części mogą być nam do tego potrzebne?
wiem-co-chce
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Trudno sobie dzisiaj wyobrazić nowy samochód osobowy bez automatycznego systemu klimatyzacji. Okazuje się on bowiem nieoceniony w trakcie dużych upałów, gdy z nieba leje się żar wdzierający się do wnętrza kabiny. Układ ten składa się z wielu rozmaitych części, które niestety czasami ulegają awarii (pod wpływem nadmiernej eksploatacji lub braku kontroli technicznej), co skutkuje koniecznością naprawy w profesjonalnym warsztacie. W takiej sytuacji niezbędne jest zazwyczaj zakupienie komponentu zamiennego.

Kompresor to wyjątkowo wadliwy element 

W przypadku klimatyzacji samochodowej zazwyczaj jesteśmy zmuszeni do naprawy kompresora, ponieważ składa się on z wielu drobnych części podatnych na uszkodzenie. Zdecydowanie najbardziej powszechna jest awaria elektromagnesu odpowiedzialnego za włączanie oraz wyłączanie całego układu. Zamienny model będzie można znaleźć m.in. w ofercie takiego specjalistycznego sklepu online jak https://shop.acauto.pl/pol_m_Elektromagnesy-772.html. Nierzadko też psuje się skraplacz, który przy wyjątkowo upalnej pogodzie doprowadza do przegrzania kompresora. Oprócz tego w klimatyzacji może niespodziewanie pęknąć zawór rozprężny albo przetrzeć się jeden z wężyków doprowadzających czynnik chłodzący. Oba te elementy muszą oczywiście zostać niezwłocznie wymienione w warsztacie, ewentualnie samodzielnie – ale tylko w sytuacji, gdy posiadamy podstawową wiedzę na temat budowy układu. Wadliwy jest ponadto parownik, który stanowi idealne miejsce do rozwoju szkodliwych bakterii i grzybów. Należy go przede wszystkim regularnie czyścić, tak aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia i wydobywania się nieprzyjemnego zapachu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wycieraczka pod drzwiami – czy każdy musi ją posiadać?
Wycieraczka pod drzwiami – czy każdy musi ją posiadać?
Posiadając swój własny dom jednorodzinny lub też mieszkanie nie wyobrażamy sobie tego, aby przed drzwiami wejściowymi nie znajdowała się wycieraczka […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?