Czym są okulary progresywne?

Czym są okulary progresywne?
wiem-co-chce
Zdrowe życie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prezbiopia to znaczne zaburzenie widzenia na każdą odległość. Schorzenie to dotyczy głównie ludzi po 40. roku życia i jest spowodowane utratą naturalnej giętkości soczewki zlokalizowanej w oku. Optymalne rozwiązanie to w tym przypadku noszenie specjalnych okularów ze szkłami progresywnymi. Jeśli w celu ich zakupu zamierzamy odwiedzić profesjonalny salon optyczny Poznań to miasto, gdzie takich lokali funkcjonuje wyjątkowo wiele. 

Łatwiejsze życie jest możliwe 

Prezbiopia objawia się nie tylko kłopotami z prawidłowym widzeniem na dużą i niewielką odległość, które w znacznym stopniu utrudniają codzienne życie, ale również chronicznym zmęczeniem oczu oraz nieustannie nawracającymi bólami głowy.

Okulary progresywne w ogromnej mierze eliminują te uciążliwe dolegliwości. Ich kluczowym elementem są soczewki zbudowane w taki sposób, że w części szczytowej znajduje się szkło przystosowane do obserwacji oddalonych obiektów, natomiast w części dolnej szkło umożliwiające bardzo precyzyjne widzenie z bliska. Dzięki temu osoba z prezbiopią jest w stanie bez problemu rozpoznawać znajomych na ulicy, zapoznawać się z rozkładem jazdy i menu w restauracji, czytać książki czy układać puzzle.

Kolejna istotna zaleta wynikająca z noszenia omawianych okularów to spora oszczędność pieniędzy – nie trzeba bowiem ich wydawać na kilka różnych par. Jeśli natomiast chodzi o koszty, to dobrej jakości szkła progresywne kupimy już za około 500-600 zł. Z pewnością wystarczą one na minimum kilka lat codziennego użytkowania, więc nie jest to cena zbyt wygórowana.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak mieć piękny i zadbany uśmiech?
Ludzie uśmiechnięci odbierani są jako bardziej pewni siebie, wzbudzają pozytywne emocje. Piękny i zadbany uśmiech to prosty sposób na wywołanie […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?