Co jest najważniejsze w diecie ciężarnych kobiet?

Co jest najważniejsze w diecie ciężarnych kobiet?
wiem-co-chce
Zdrowe życie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odpowiednio zbilansowana dieta pozytywnie wpływa na samopoczucie przyszłej mamy i zdrowie jeszcze nienarodzonego dziecka. Wbrew pozorom nie jest to aż tak skomplikowane jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Co powinna jeść przyszła mama?

W ciąży zawsze należy suplementować kwas foliowy. Dawkowanie ustala ginekolog. Oczywiście nie możemy zapominać o zdrowej i zbilansowanej diecie. W codziennym jadłospisie. Powinny znaleźć się świeże warzywa, owoce. Nie zapominajmy o pełnoziarnistych produktach zbożowych, na przykład kaszach, chlebach razowych. Białka dostarczą chude mięso, ryby, jaja i rośliny strączkowe. Dieta ciężarnej powinna być jak najbardziej urozmaicona. Dzięki temu rozwijające się dziecko będzie otrzymywać wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Co jednak zrobić gdy nie mamy czasu na samodzielne przygotowywanie posiłków? W takim przypadku strzałem w dziesiątkę może okazać się dieta pudełkowa dla kobiet w ciąży. To świetne rozwiązanie dla pań które są zapracowane bądź z powodu różnych ciążowych dolegliwości nie mają ochoty na gotowanie. Dieta pudełkowa to nie tylko oszczędność czasu. Dzięki niej przyszła mama może codziennie cieszyć się smacznymi i przede wszystkim różnorodnymi potrawami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym jest praca sezonowa?
Czym jest praca sezonowa?
Praca sezonowa jest formą zatrudnienia, która jest związana z określonym czasem w roku. Na przykład, praca dla pejzażystów i innych […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?