Co daje zamontowanie filtrów w budynku?

Co daje zamontowanie filtrów w budynku?
wiem-co-chce
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Korzyści z filtracji powietrza

O wprowadzeniu do systemu wentylacyjnego odpowiednich filtrów powinny przede wszystkim pomyśleć osoby, które przebywają w miejscach o szczególnie zanieczyszczonym powietrzu. Mogą to być warsztaty samochodowe, gdzie często rozpyla się lakier, mogą to być szpitale, gdzie niebezpieczne mikroorganizmy przemieszczają się w powietrzu, ale mogą to też być domy jednorodzinne w miejscowościach, w których smog jest realnym problemem. Poprawnie dobrany system wentylacyjny powinien być wielopoziomowy.

Filtry wstępne, czyli inaczej zgrubne, wyłapują największe cząstki, prosto z zewnątrz, następnie powietrze przechodzi kolejno przez filtry dokładne i absolutne, żeby do pomieszczeń dotrzeć zupełnie czyste. Filtry takie mogą być wyposażone w różne substancje, które na przykład zwiększają ich odporność na wilgoć lub zapobiegają rozwojowi drobnoustrojów. Podczas wyboru, warto pamiętać, że funkcjonują dwa systemy nazewnictwa, więc jeśli rozglądamy się za włókniną filtracyjną g4, to jest to samo co włóknina filtracyjna eu4.

Najwygodniejsze filtry

Jednymi z najwygodniejszych w eksploatacji filtrami, są filtry kieszeniowe. Charakteryzuje je długa na tle konkurencji żywotność, a o regularnej wymianie filtrów należy pamiętać, gdyż w przeciwnym wypadku przestaną one wykonywać swoją podstawową funkcję. Wymiana również jest w ich przypadku dogodna, a to z powodu ich konstrukcji, która pozwala na łatwe wyrzucenie zużytych części. Filtry kieszeniowe są też bardzo szczelne, a dodatkowo wykorzystują całą, a nie tylko część, powierzchni kieszeniowej, do magazynowania pyłu. Więcej na ich temat można dowiedzieć się na https://www.filterpoz.pl/oferta/filtry-kieszeniowe/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie są rodzaje etui do tabletów?
Jakie są rodzaje etui do tabletów?
Ciężko sobie dziś wyobrazić posiadanie tabletu bez stosownego zabezpieczenia. Jak każdy sprzęt elektroniczny, może on łatwo ulec uszkodzeniu, chociażby w […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?