Czym się różnią węgiel od ekogroszku?

Czym się różnią węgiel od ekogroszku?
wiem-co-chce
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dla laika niezajmującego się na co dzień materiałami opałowymi węgiel i ekogroszek to jedno i to samo. W końcu oba te paliwa stałe są zrobione właśnie z kopalnego, popularnego surowca. Istnieje nawet wiele teorii, że nazwa ekogroszek to chwyt marketingowy mający zmylić klientów oraz nakłonić ich do zakupu. Nie ma to jednak nic wspólnego z rzeczywistością, bo chociaż oba te materiały są węglem, to zasadniczo się różnią, a do efektywnego ich używania są potrzebne różnego rodzaju kotły. Gdy przyjrzymy się sprawie bliżej, szybko zmienimy zdanie na temat drobnych, czarnych fragmentów opału.

Ekogroszek, czyli korzystniejszy dla środowiska brat węgla

Posiadając tradycyjny piec węglowy, nie mamy sporego wyboru i musimy w nim opalać węglem kamiennym. Aby zmniejszyć szkodliwość takich praktyk, warto wybierać paliwo stałe jak najlepszej jakości. Jeśli jednak stoimy przed wyborem nowego pieca, dobrze wiedzieć, że ekogroszek pozwala na korzystanie z kotłów niemalże bezobsługowych i ma o wiele więcej zalet. Jako, iż podlega on procesowi wypiekania oraz przesiewania, w swoim składzie ma znacznie mniej popiołu. To wpływa na zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery. Dodatkowo restrykcyjnie przestrzegane normy sprawiają, że materiał ten jest znacznie lepiej wyselekcjonowany, a co za tym idzie, jest również bardziej efektywny. Chcąc kupić tego typu opał Tczew jest miastem, które może zaoferować nam skład kopalnych paliw stałych, w którym zaopatrzymy swoje domostwo na cały sezon grzewczy. Taki hurtowy zakup pozwoli nam trochę zaoszczędzić, bo wydamy znacznie mniej na transport.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rodzaje śrub i ich podział
Rodzaje śrub i ich podział
Jednymi z najpopularniejszych i najczęściej wykorzystywanych produktów łączeniowych są śruby. Są to specjalne złącza o charakterze gwintowym, których głównych zadaniem […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?