W jaki sposób dobrać odpowiedni silnik?

W jaki sposób dobrać odpowiedni silnik?
wiem-co-chce
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Współczesne maszyny i pojazdy są napędzane silnikami. Jeszcze do niedawna w większości z nich znajdowały się wyłącznie jednostki spalinowe, ale to uległo zmianie i obecnie coraz częściej spotyka się jednostki elektryczne. W wielu przypadkach okazują się one zdecydowanie bardziej efektywne, a zarazem mniej awaryjne. Aby jednak silniki elektryczne rzeczywiście dobrze się sprawdzały, najpierw trzeba je właściwie dobrać. Źle dobrany silnik nigdy nie zostanie wykorzystany w pełni, a poza tym będzie narażony na częstsze uszkodzenia i usterki. Może też być po prostu niewystarczający do napędzania konkretnych układów czy mechanizmów. Jak zatem dobrać silnik, aby był w pełni użyteczny?

Na co zwrócić uwagę przy doborze silnika?

Chcąc znaleźć idealny silnik, trzeba skupić się przede wszystkim na jego podstawowych parametrach. W pierwszej kolejności należy określić, czy ma to być silnik napędzany prądem stałym, czy zmiennym. Oprócz tego kluczowa będzie jego moc, prędkość obrotowa oraz moment obrotowa. To od tych własności zależne jest to, jak dany silnik sprawdzi się w konkretnym układzie i czy zapewnia niezawodne działanie. Istotne jest również wybranie rodzaju silnika, a tych jest całkiem sporo. Na rynku dostępne są silniki elektryczne jednofazowe i trójfazowe, synchroniczne i asynchroniczne, a także wolnoobrotowe, dwubiegowe czy kołnierzowe. Część z nich można odszukać w ofercie firmy https://sempolska.com.pl/oferta/motoreduktory-walcowe-keb-3-3/silniki-specjalne/, która posiada naprawdę bogaty asortyment.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Agregaty bębnowe – wszystko co musisz o tym wiedzieć
Agregaty bębnowe – wszystko co musisz o tym wiedzieć
Galwanizacja to skomplikowana procedura, której poprawne przeprowadzenie wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu. Przedmiot poddawany obróbce należy zanurzyć w roztworze zawierającym cząsteczki […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?