Zdrowa żywność dla konia

Zdrowa żywność dla konia
wiem-co-chce
Czas wolny
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

O swoje zwierzę należy dbać. Szczególnie, gdy wylewa z siebie siódme poty, pomagając nam na gospodarstwie. Mowa tu oczywiście o koniu.

Jaka żywność dla konia?

Granulaty to nic innego jak pasze dla konia. Specjalnie przygotowana mieszanka, która ma za zadanie zapewnić wysoką wartość odżywczą naszemu zwierzakowi. Pasze dla konia są łatwe w użyciu i podawane razem z sianem i marchwią stanowią idealną dietę podstawową.

Najlepsze dla konia jest siano z pierwszego pokosu wykonywanego wiosną lub wczesnym latem. Ma ono większą wartość odżywczą niż siano ze schyłku lata. Dobre siano powinno leżeć przez 6 tygodni, by pozbyć się wszystkich szkodliwych substancji. Koń może jeść siano bez żadnych ograniczeń.

Otręby to produkty uboczny, uzyskiwany w trakcie mielenia zbóż lub ryżu. Otręby ryżowe dla koni są znakomitym wyborem, gdyż mają wiele witamin i są lekkostrawne. Należy jednak odpowiednio je dawkować. Ich ilość nie powinna przekraczać 1/3 całej ilości pokarmu.

Marchew jest bardzo dobrym źródłem witaminy A, która powinna być zawarta w diecie każdego konia

Buraki posiadają niewielka wartość odżywczą, ale konie je uwielbiają ze względu na ich soczystość. Warto więc raz na jakiś czas urozmaicić dietę konia i podać mu buraka lub brukiew. Można także próbować podawać mu buraki cukrowe, ale te nadają się głównie dla bardziej szczupłych koni, ze względu na ich wysoką kaloryczność.

Koń bez problemu będzie się także żywił sam na pastwisku. Dobrej jakości trawa pokrywa większość jego zapotrzebowań żywieniowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak znaleźć numer księgi wieczystej bez wychodzenia z domu?
Księgi wieczyste to nieocenione źródło cennych informacji dla wszystkich osób, które interesują się nabyciem nieruchomości. To przy ich pomocy jesteśmy […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?