Celownik noktowizyjny – czym jest i jak go użyć podczas polowania?

Celownik noktowizyjny – czym jest i jak go użyć podczas polowania?
wiem-co-chce
Czas wolny
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Myślistwo to zajęcie niezwykle pasjonujące, a przede wszystkim przynoszące konkretne korzyści. Chodzi tutaj zwłaszcza o możliwość pozyskiwania smacznego mięsa oraz utrzymania populacji zwierzyny na optymalnym poziomie. W lesie warto wykorzystywać rozmaite akcesoria, które wyraźnie poprawiają efektywność polowania na dzikie zwierzęta. Wyjątkowo przydatny okazuje się m.in. celownik noktowizyjny, dostępny w ofercie sklepu online, pod adresem https://taniepolowanie.pl/Celownik-noktowizyjny-PARD-NV008P.

Zwracajmy uwagę na parametry użytkowe

Wspomniany powyżej celownik to zaawansowany przyrząd optyczny, pozwalający na bezproblemowe obserwowanie zwierząt w bardzo słabych warunkach oświetleniowych, czyli po zapadnięciu zmroku. Istotną rolę odgrywa w nim siatka z funkcją kalibracji, która kieruje oko myśliwego bezpośrednio na dany cel. Drugi kluczowy element to szyna montażowa przeznaczona do szybkiego zamocowania sprzętu na broni palnej. Celownik noktowizyjny jest powszechnie wykorzystywany w naszym kraju podczas polowania na dziki. Jego ogromne zalety to z pewnością kompaktowy rozmiar, niska waga, a także zaskakująco daleki zasięg – na ponad 200 metrów (oczywiście w zależności od modelu). Dobrej klasy urządzenie tego typu powinno posiadać następujące parametry i udogodnienia:

– sensor o rozdzielczości minimum 1280×720,

– wyświetlacz o właściwościach mrozoodpornych,

– powiększenie na poziomie 6-10x,

– solidną obudowę odporna na uszkodzenia mechaniczne i negatywne działanie wilgoci,

– zasilanie akumulatorowe,

– kilka rodzajów siatek celowniczych (z możliwością modyfikacji koloru),

– dalmierz laserowy oraz iluminator podczerwieni. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak robi się olfaktometrię? Proste wyjaśnienie
Jak robi się olfaktometrię? Proste wyjaśnienie
Olfaktometria to badanie zmysłu węchu. Na stronie https://ottoindustries.com.pl/rozszerzenie-zakresu-akredytacji/ jest oferta olfaktometrii. Stosowana jest w przemysłowej kontroli jakości do oceny czystości […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?