Za pomocą czego okulista bada strukturę oka?

Za pomocą czego okulista bada strukturę oka?
wiem-co-chce
Zdrowe życie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Badania okulistyczne składają się z różnego rodzaju testów, których zadaniem jest ocena prawidłowości wzroku. Przeprowadza je lekarz okulista, zwracając uwagę na ściśle określone procedury postepowania. Robi to głównie z pomocą specjalistycznego sprzętu, w który powinien być wyposażony każdy profesjonalny gabinet. Sprzęty nie tylko przyśpieszają badanie, ale dodatkowo przyczyniają się do otrzymania bardziej dokładnych i wiarygodnych wyników. Co dokładnie jest używane przez okulistę?

Wyposażenie okulisty – z czego korzysta, aby badać oczy?

Sprzęt używany przez lekarza może być różny, co będzie zależało od rodzaju badania. Jeżeli przykładowo kontroli będzie podlegać ostrość wzroku, wówczas narzędziem jest tablica, z której to pacjent musi odczytać wskazywane litery i cyfry. Jeżeli jednak badania są bardziej skomplikowane i obejmują przegląd struktury oka, wówczas konieczne jest użycie zaawansowanych urządzeń. Chodzi przede wszystkim o lampy szczelinowe, takie jak przykładowo tego rodzaju: http://krak-optic.pl/lampy-szczelinowe-z-tonometrem/, które umożliwiają precyzyjną obserwacją przedniego oka z opcją dostosowania oświetlenia i powiększenia obrazu.

Poza nimi ważnym urządzeniem w pracy okulisty jest chociażby refraktometr komputerowy, badający zdolność przystosowania oka do patrzenia na różne obiekty z bliska i z daleka. Pomaga tym samym w wykryciu ewentualnych was, które widoczne są również w samej budowie oka. Takie wyposażenie jest podstawą podczas wykonywania zawodu przez okulistę, a jego wykorzystanie znacznie polepsza jakość przeprowadzanych badań. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakiego typu materiały nadają się do cięcia laserem?
Na jakiej zasadzie działa laser CNC? Podstawowym elementem jego pracy jest oczywiście skoncentrowana wiązka promienia laserowego, która służy do topienia […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?