Z jakich tworzyw produkuje się zderzaki samochodowe?

Z jakich tworzyw produkuje się zderzaki samochodowe?
wiem-co-chce
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zderzaki samochodowe najczęściej produkuje się z różnego tworzyw sztucznych. Najpopularniejsze z nich są wersje termoplastyczne i termoutwardzalne. Różnią się one swoimi właściwościami, dlatego trzeba przemyśleć ich wybór. Które tworzywa tego rodzaju są najpopularniejsze? 

Tworzywa termoplastyczne 

Najczęściej zderzaki produkowane są z tworzyw termoplastycznych. Ich dużym plusem jest wytrzymałość, która połączona jest z niskim kosztem wytworzenia. Przekonuje o tym oferta sklepu online https://www.fordczescibodo.pl/czesci-ford-mustang/3/full/4/f_producer_8/1/f_producer_100/. Najczęściej spotykane tworzywa termoplastyczne to polipropylen oraz polietylen. Do produkcji zderzaków używa się też poliwęglanów, nylonu albo winylu. Wyróżnia je duża odporność na uderzenia i wysoką temperaturę.

Tworzywa termoutwardzalne 

Tworzywa termoutwardzalne różnią się od termoplastycznych swoją budową atomową. Cząsteczki węgla są tu połączone krzyżowo, co zmienia znacznie cechy użytkowe materiału. Tworzywa są bardzo wytrzymałe, choć mniej odporne na wysokie temperatury. Zazwyczaj są również droższe, dlatego cieszą się trochę mniejszą popularnością. Tworzywa termoutwardzalne występują najczęściej w wersjach epoksydowej, uretanowej oraz poliestrowej. Ze względu na swoje właściwości są również wykorzystywane przy panelach nadwozia albo błotnikach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Endermologia – jak wygląda ten zabieg i jakie przynosi efekty?
Endermologia – jak wygląda ten zabieg i jakie przynosi efekty?
Endermologia to nieinwazyjny zabieg, który wykorzystuje rolki do masażu skóry i usuwania nadmiaru tłuszczu. To świetna opcja dla osób, które […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?