Co wyróżnia dobre lornetki?

Co wyróżnia dobre lornetki?
wiem-co-chce
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Parametry optyczne

Lornetka to urządzenie optyczne pozwalające na obserwowanie odległego przedmiotu. Sprzęt ten wykorzystywany jest najczęściej do celów militarnych, a także podczas wypraw survivalowych i polowań. Szukając produktu wysokiej jakości, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Podstawowe parametry optyczne każdej lornetki wyrażone są w dwóch liczbach, takich jak: 7×40 czy też 10×50. Pierwsza liczba oznacza stopień powiększenia, druga średnicę soczewek widocznych z przodu.

Lornetki używane do celów podróżniczych zwykle zapewniają dziesięciokrotne powiększenie i są wyposażone w soczewki o średnicy między 24 mm, a 40 mm. Tego rodzaju produkty ma w swej ofercie każdy profesjonalny sklep myśliwski. Porównując poszczególne modele, warto pamiętać, że sprzęt dobrej jakości powinien być wyposażony w warstwy antyrefleksyjne poprawiające kontrast obrazu i sprawność optyczną. Istotne znaczenie ma także szerokość pola widzenia wyrażona w stopniach.

Trwałość i ergonomia

Dobre lornetki muszą charakteryzować się ergonomicznym kształtem. Sprzęt powinien być stosunkowo lekki, mieć niewielkie gabaryty i dobrze leżeć w dłoniach. Na jakość, a co za tym idzie również i cenę lornetki w dużym stopniu wpływa rodzaj materiałów użytych do produkcji. Produkty wykorzystywane podczas survivalu lub polowań mają wodoszczelną, wzmocnioną obudowę, która dodatkowo pokryta jest gumą, chroniącą przed wyślizgnięciem się sprzętu z dłoni. Wypełnienie argonowe zapobiega parowaniu lornetki podczas deszczu lub dużej wilgotności. Osoby szukające tego rodzaju produktów powinny odwiedzić stronę https://kolba.pl/optyka/lornetki/. W ofercie sklepu znaleźć można wiele interesujących modeli lornetek wyróżniających się dobrym stosunkiem jakości i ceny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie meble pasują do wnętrz w stylu skandynawskim?
Jakie meble pasują do wnętrz w stylu skandynawskim?
W ostatnim latach niezwykle modny jest styl skandynawski, ponieważ wnętrza urządzone zgodnie z jego zasadami charakteryzują się przejrzystością i wysoką […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?