W jakie akcesoria powinni zaopatrzyć się katolicy – co warto mieć zawsze przy sobie?

W jakie akcesoria powinni zaopatrzyć się katolicy – co warto mieć zawsze przy sobie?
wiem-co-chce
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Katolicy są szczególną grupą, trwającą w bliskości z Bogiem. Wynika z tego wiele obowiązków, ale również bardzo dużo przywilejów. Kontakt ze Stwórcą daje nam poczucie bezpieczeństwa, zapewnienie, że nigdy nie jesteśmy sami i nawet w sytuacjach trudnych, gdy nie wiemy, co robić, zawsze jest On – Pan, który się o nas troszczy i nie pozwoli, by stała się nam krzywda. Na co dzień kontakt nie jest łatwy. Jesteśmy zasypywani nadmiarem pracy, informacji i stresu. Istnieją jednak pewne akcesoria, które pomagają zachować żywą relację ze Stwórcą, nawet w gorsze dni.

Święte obrazki z modlitwą

Dobrym pomysłem jest tzw. modlitwa w drodze. Nosząc ze sobą stale obrazki święte, częściej będziemy pamiętać o modlitwie. Umieszczane są one z tyłu obrazka – zazwyczaj o krótkiej treści, a ich odmówienie nie wymaga dużej ilości czasu. Na tym właśnie polega idea tego rodzaju modlitwy. Człowiek stale jest w drodze. Przemieszcza się do szkoły, pracy, idzie na spacer, robi zakupy. Znalezienie chwili na rozmowę z Najwyższym może być dla wielu z nas wyzwaniem. Wtedy bardzo pomocne są obrazki z modlitwą, którą możemy odmówić w samochodzie przed podróżą, w autobusie, czy nawet podczas krótkiej przerwy w szkole. 

Potężny różaniec

Można nosić go ze sobą wszędzie, jest poręczny, zajmuje mało miejsca, a modlitwa z jego udziałem jest prosta i może być odmawiana ciągle, w każdym miejscu. Różaniec jest też niezwykle skuteczny. Wiele jest świadectw, potwierdzających jego niesamowitą moc. Wynika ona z bliskiego kontaktu z Maryją, która zajmuje szczególne miejsce w niebie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Eleganckie żyrandole czy nowoczesne lampy?
Eleganckie żyrandole czy nowoczesne lampy?
Gdy przeprowadzamy remont mieszkania, to zazwyczaj wymieniamy też wszystkie lampy w pokojach, przedpokojach, sypialniach, w salonie i tak dalej. Wobec […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?