Usługi dźwigowe – kiedy mogą być przydatne?

W ostatnich latach na popularności zyskały usługi dźwigowe, które polegają po prostu na wynajęciu przez inwestora dźwigu, czyli żurawia samojezdnego z wysięgnikiem (w wersji standardowej bądź mini). Okazuje się on niezbędny w szczególności wtedy, gdy zachodzi konieczność podnoszenia materiałów i obiektów wielkogabarytowych. Ponadto przydaje się przy rozmaitych pracach montażowych czy przeładunkowych. Jeśli chcemy skorzystać z tego rodzaju usługi, powinniśmy koniecznie zainteresować się ofertą tej firmy z Poznania: http://uslugi-dzwigiem.pl.

Gwarancja sprawnie wykonanych czynności

W ramach profesjonalnych usług z wykorzystaniem dźwigu istnieje możliwość wynajęcia go z operatorem albo bez. W tym drugim przypadku trzeba oczywiście dysponować pracownikiem posiadającym stosowne uprawnienia i umiejętności pozwalające bez przeszkód obsługiwać pojazd. Żuraw samojezdny najczęściej znajduje zastosowanie na wszelkich placach budowy, gdzie służy zarówno do bezpiecznego podnoszenia, jak i transportowania ciężkich przedmiotów (np. płyt stropowych, części prefabrykowanych). Co istotne, może zostać z powodzeniem wykorzystany nie tylko przy wznoszeniu zwykłego domu jednorodzinnego lub budynku przemysłowego, ale również mostu, tamy rzecznej, wiaduktu, linii energetycznej, pawilonu handlowego, a nawet ogromnego silosu rolniczego (duża uniwersalność). Oprócz tego omawiana maszyna świetnie sprawdza się w branży logistycznej – jako wsparcie podczas prowadzenia czynności o charakterze przeładunkowym i załadunkowym (choćby w porcie albo przed halą magazynową). Dzięki niej cały proces odbywa się znacznie szybciej, co skutkuje sporą oszczędnością środków finansowych. Oto pozostałe prace wymagające użycia dźwigu:

  • budowa drogi i autostrady,
  • przeprowadzka z jednego domu do drugiego,
  • remont dużego obiektu sakralnego, muzeum itp.,
  • rozbiórka hali stalowej.

Dodajmy, że konserwacja żurawia oraz jego ewentualne naprawy zawsze leżą w gestii usługodawcy. Klient oszczędza zatem mnóstwo czasu i nerwów, mogąc się w pełni skupić na koordynowaniu prac.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

10 − dwa =