Ocieplenie poddasza – jak powinno wyglądać?

Ocieplenie poddasza – jak powinno wyglądać?
wiem-co-chce
Branża budowlana
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ocieplenie poddasza pozwala na obniżenie rachunków za ogrzewanie nawet o kilkadziesiąt procent. Brak izolacji na poddaszu to prawdziwy problem, który objawia się szybkim uciekaniem ciepła z wewnątrz budynku. Właściwe wykonanie izolacji poprawia parametry cieplne i pomaga osiągnąć przyjazny mikroklimat w domu. W jaki sposób należy ocieplić poddasze, by oszczędzić jak najwięcej na ogrzewaniu domu?

Dobry materiał to podstawa

Do ocieplania poddasza najczęściej stosuje się wełnę mineralną i pianę poliuretanową, która natryskiwana jest między drewniane krokwie domu. Obie metody mają swoje wady i zalety, wybór konkretnego rozwiązania zależy od preferencji i zasobności portfela inwestora. Niezależnie od wykorzystywanego materiału izolacja poddasza musi stanowić ciągłość z izolacją ścian zewnętrznych. W przypadku niedokładnego ułożenia powstaną mostki termiczne, przez które ciepło będzie uciekać, powodując straty na ogrzewaniu. Wybierając materiał do przeprowadzenia termoizolacji, warto przeczytać o rozwiązaniach ThermoWhite, to innowacyjne podejście zapewnia szereg korzyści, o których dowiedzieć się więcej można na stornie internetowej https://thermowhite.info/. Pomimo że do izolacji dachów najczęściej używamy wełny, to nowoczesne rozwiązania mogą okazać się zdecydowanie skuteczniejsze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czego można użyć do zabezpieczenia przesyłki?
Dobrze zapakowana przesyłka daje gwarancję, że klient otrzyma towar w nienaruszonym stanie. Jest to bardzo istotne z punktu widzenia budowania […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?