Telebimy na miarę naszych czasów

Telebimy na miarę naszych czasów
wiem-co-chce
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

W dzisiejszych czasach, kiedy rynek pełen jest konkurujących ze sobą producentów starających się sprzedać swoje produkty, stwierdzenie “reklama dźwignią handlu” jest jeszcze bardziej trafne niż kiedykolwiek wcześniej. Bez dobrej reklamy artykuł nie zostanie sprzedany, bo zrobi to inna firma, korzystając ze środków reklamowych. Obecnie bardzo dużą rolę odgrywa promocja produktu na telebimach, które na przestrzeni ostatnich kilku lat przeszły rewolucję i są o wiele bardziej zaawansowane technologicznie.

Telebimy – ekrany LED

Telebimy to w dzisiejszych czasach zazwyczaj wysokiej jakości ekrany LED – zarówno takie przeznaczone do użytku wewnętrznego, jak i takie, które mogą być wykorzystywane na dworze. Wybierając odpowiedni sprzęt, warto zwrócić uwagę między innymi na jego przystosowanie do warunków, w jakich będzie miał pracować. Ekrany LED to urządzenia elektroniczne, korzystające z matrycy wykonanej z diod LED (Light-Emitting Diode, czyli diody emitujące światło). Aby urządzenie mogło pracować podczas deszczu lub przy częstych zmianach temperatury oraz nasłonecznienia, musi zostać do tego odpowiednio przystosowane. Sprzęt przygotowany do zewnętrznych warunków będzie miał odpowiednie oznaczenie IP (międzynarodowa klasa szczelności), dzięki któremu użytkownik będzie mógł zastosować odpowiednie środki bezpieczeństwa, które zapewnią optymalną pracę sprzętu. Duży wybór takich urządzeń można znaleźć na http://tdcpolska.pl/.

Wykorzystanie ekranów LED

Sprzęt tego rodzaju często wykorzystywany jest na takich wydarzeniach jak różnego rodzaju targi, zawody sportowe czy koncerty. Firma TDC oferuje między innymi specjalne ekrany mobilne, przystosowane do częstych transportów. Takie urządzenia po przewiezieniu można łatwo uruchomić w mniej niż 10 minut. Firma stosuje do ich produkcji technologie High End, dzięki czemu obraz wyświetlany na ekranach LED charakteryzuje się bardzo wysoką jakością, a cały sprzęt jest niezawodny i bardzo trwały. 

Inne sposoby wykorzystania ekranów LED

Tego rodzaju urządzenia często wykorzystywane są również w centrach i galeriach handlowych, a także w sieciowych punktach sprzedaży. Dzięki zastosowaniu Digital Signage użytkownik w łatwy sposób może kontrolować, co pojawia się na każdym z ekranów. Umożliwia to znacznie łatwiejszą, szybszą i mniej kosztowną realizację wszelkich akcji reklamowych. Wielkoformatowe wyświetlacze LED są znakomitym rozwiązaniem dla wielu firm – zakupiony ekran można zamontować na ścianie budynku, dzięki czemu wyświetlane materiały będą widziane przez każdego w pobliżu.

Zewnętrzne ekrany – przystosowanie do trudnych warunków

Warto zwrócić uwagę, że w szczególności zewnętrzne ekrany LED mają bardzo dużo utrudnień w pracy, którym muszą w jakiś sposób sprostać. Podstawą jest oczywiście ochrona przed częstymi zmianami temperatury i wilgoci. Kolejnym ważnym aspektem jest zachowanie dobrej jakości obrazu niezależnie od oświetlenia. Ekrany LED charakteryzują się bardzo dobrym obrazem o wysokich kontrastach nawet przy silnym nasłonecznieniu. Takie zadanie wymaga bardzo silnego światła z ekranu, który po zmroku mógłby oślepiać kierowców i przechodniów. Właśnie dlatego do tego typu urządzeń montuje się interfejs, dzięki któremu urządzenie samodzielnie będzie dostosowywało parametry obrazu do panujących warunków. Firma TDC Polska stosuje również autorski system sterowania wysokiej jakości – SCEO. Dzięki niemu kontrolowanie aktualnego stanu podłączonych ekranów i ewentualne wprowadzanie zmian jest możliwe z praktycznie każdego miejsca na Ziemi. Ekrany LED w dzisiejszych czasach stanowią znakomitą alternatywę dla papierowych billboardów i plakatów. Jest to rozwiązanie zarówno tańsze w dłuższej perspektywie, jak i bardziej ekologiczne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Event – dlaczego warto zorganizować w plenerze?
Event – dlaczego warto zorganizować w plenerze?
Darmowe imprezy i festiwale mogą odbywać się na świeżym powietrzu, bez konieczności posiadania namiotu lub innych otwartych przestrzeni. Imprezy te […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?