Jak można stymulować aktywność kota w domu?

Jak można stymulować aktywność kota w domu?
wiem-co-chce
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wszyscy właściciele kotów wiedzą, że jednym z ich ulubionych zajęć, jest ucinanie sobie drzemki. Często plan dnia wąsatego ulubieńca dzieciaków ogranicza się do leniwego spaceru po domu, niezbyt aktywnego rozciągania, zjadania smakołyków i jeszcze większej ilości błogiego mruczenia w czasie snu. Tymczasem koty, podobnie jak ludzie potrzebują ruchu. Dzięki niemu utrzymują odpowiednią kondycję, która przekłada się zarówno na dobre samopoczucie, jak i na zdrowie zwierzaka. Koty, to indywidualiści i trudno je do czegokolwiek przekonać, jeśli same tego nie chcą… Dlatego do ruchu trzeba je odpowiednio zachęcić.

Włochate zabawki

Koty to drapieżniki. Polowanie mają we krwi. Kiedyś, adrenaliny dostarczało im gonienie myszy. Dziś gryzonie te częściej mieszkają w klatce, niż w spiżarni, ale to nie oznacza, że instynkt kotów całkowicie zaniknął. Włochate zabawki sprawią, że nawet największy leniuch poderwie się z legowiska. Warto każdego dnia znaleźć czas na zabawę z kotem. Nie tylko poprawi to jego kondycję, ale też pozytywnie wpłynie na relację z właścicielem.

Mostki i drapaki

Jak wszyscy doskonale wiedzą, koty uwielbiają się wspinać. Dlatego też w ich domu nie może zabraknąć funkcjonalnych drapaków i praktycznych mostków. Są one doskonałym miejscem na obserwację, a także wspaniałym legowiskiem. Na rynku dostępnych jest mnóstwo różnych modeli mostków i hamaków. Można je znaleźć np. na stronie https://verticat.pl/kategoria-produktu/mostki/. Ich zamontowanie rozbudzi w każdym kocie duszę drapieżnika, zachęcając go do większej aktywności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zalety posiadania biura w dużym mieście
Zalety posiadania biura w dużym mieście
Duże miasto to duże możliwości – to oczywiście ograny frazes, ale w żaden sposób nie traci na prawdziwości. Duże miasto […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?