Sprzęgłą przemysłowe – czym się od siebie różnią?

Sprzęgłą przemysłowe – czym się od siebie różnią?
wiem-co-chce
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sprzęgła przemysłowe, inaczej zwane też mechanicznymi, to elementy, dzięki którym możliwe jest przeniesienie momentu obrotowego. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów sprzęgieł. Jaki są między nimi różnice?

Sprzęgła – rodzaje i ich zastosowanie

Dzięki wykorzystaniu sprzęgieł, przenoszenie momentu zachodzi z bardzo małymi stratami. Dodatkowo gwarantują one zmniejszenie drgań skrętnych przez ich tłumienie. Większość typów można rozróżnić ze względu na budowę oraz zastosowanie Jednym z rodzajów jest sprzęgło wysokoelastyczne omega, które wyróżnia się brakiem konieczności zastosowania smaru. Może pracować w pozycji pionowej oraz poziomej i nadaje się do stosowania w układzie napędowym wielu maszyn ciężkich. Z kolei sprzęgła zębate używane są do przenoszenia bardzo dużych obciążeń, a dodatkowa piasta pozwala na przyłączenie silnika spalinowego. Inną grupą są sprzęgła hydrokinetyczne. Służą one do łagodnego rozruchu dużych, wirujących mas . Wyróżniają się przede wszystkim budową – posiadają koło pasowe.

W samochodach najczęściej montowane są sprzęgła elektromagnetyczne. Charakteryzują się bardzo dobrą wydajnością oraz trwałością. Możliwa jest praca zarówno na sucho, jak i na mokro. Sam montaż również nie sprawia kłopotów, a ważną cechą jest fakt, iż napięcie jest doprowadzane za pośrednictwem pierścieni ślizgowych. Chcąc dowiedzieć się więcej na ten temat warto zapoznać się z informacjami zawartymi na stronie : https://zerkopol.pl/oferta/sprzegla-sterowane/elektromagnetycznie/ .

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dodatki które sprawdzą się w kuchni
Dodatki które sprawdzą się w kuchni
Kuchnia to serce każdego domu. Podczas urządzanie nie można pomijać stylowych dodatków, jakie wpłyną na przytulną przestrzeń i zachowanie komfortu […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?