Najważniejsze cechy lup stomatologicznych

Najważniejsze cechy lup stomatologicznych
wiem-co-chce
Zdrowe życie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Lupy stomatologiczne są istotnymi elementami wyposażenia w każdym gabinecie stomatologicznym. Są niezbędne do powiększenia obrazu obszaru roboczego, zwłaszcza podczas wykonywania najbardziej precyzyjnych zabiegów chirurgicznych czy endodoncji. Jak jednak wybrać najlepszą lupę? Podpowiadamy, które cechy mogą być istotne.

Powiększenie

Najbardziej charakterystycznym parametrem każdej lupy stomatologicznej jest oczywiście oferowane przez nią powiększenie, mieszczące się zazwyczaj w przedziale od 2 do 5 razy. Warto przy tym pamiętać, że powiększenie 2- lub 3-krotne zazwyczaj wystarcza do wykonywania standardowych zabiegów. Najwyższe powiększenia niezbędne są z kolei podczas zabiegów endodontycznych i chirurgicznych.

Wyraźny obraz

Wszystkie lupy stomatologiczne muszą dawać bardzo wyraźny, czysty obraz. Dlatego istotnym parametrem jest jakość soczewki, która ma za zadanie powiększyć obraz bez zniekształceń. Musi też dobrze odzwierciedlać wszystkie kolory.

Możliwości regulacji

Każdy z nas ma inny rozstaw oczu czy postawę podczas pracy. Niektórzy lekarze mają także wady wzroku. Wszystkie te elementy należy uwzględnić, wybierając odpowiednią lupę stomatologiczną. W pierwszej kolejności powinna być dobrana do ewentualnych wad wzroku oraz rozstawu oczu. Z kolei na drugim miejscu stoi dodatkowa regulacja, która ułatwi specjaliście pracę, taka jak zmiana kąta nachylenia czy regulacja pionowa soczewek.

Warto zwrócić uwagę także na wygodę noszenia, ponieważ lupa często będzie towarzyszyć lekarzowi podczas pracy. Z pewnością powinna być lekka i komfortowa, co ułatwi jej wykorzystanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Do zabezpieczania jakich towarów służą plomby?
Do zabezpieczania jakich towarów służą plomby?
Zabezpieczanie towarów jest bardzo ważnym etapem przeciwdziałania kradzieży i uszkodzeń podejmowanym przez ochronę. Podstawowymi narzędziami, które stosowane są w tym […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?