Skąd wziąć sprzęt medyczny

Skąd wziąć sprzęt medyczny
wiem-co-chce
Zdrowe życie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zakupy w sklepie stacjonarnym lub online

Organizm człowieka to skomplikowany mechanizm, który niekiedy ulega uszkodzeniu. Żeby wspomóc lub przywrócić prawidłowe funkcjonowanie uszkodzonych narządów należy sięgnąć po sprzęt medyczny. Na sprzęt medyczny składa się niezliczona ilość produktów obejmujących m.in. protezy, ortezy, wózki inwalidzkie, materace do ćwiczeń i wiele innych. Najprostszym i najszybszym sposobem na zaopatrzenie się w niezbędny sprzęt medyczny jest jego zakup.

Obecnie na rynku znaleźć można wiele sklepów zajmujących się sprzedażą tego rodzaju produktów. Szeroki asortyment wyrobów medycznych znaleźć można także w sklepach internetowych. Zakup przez Internet ma tę zaletę, że w ciągu 14 dni można zwrócić zamówiony towar bez podawania przyczyny.

Wypożyczenie lub dofinansowanie ze strony NFZ

Osoby, które nie dysponują środkami finansowymi na zakup niezbędnego sprzętu medycznego, powinny skorzystać z alternatywnych rozwiązań. Jednym z nich jest odwiedzenie wypożyczalni. Wypożyczalnia sprzętu medycznego – Konin posiada w swej ofercie najczęściej wykorzystywany przez pacjentów sprzęt medyczny, taki jak kule, wózki inwalidzkie, urządzenia przeznaczone do ćwiczeń, czy też łóżka rehabilitacyjne. Jeśli wypożyczalnia nie posiada potrzebnego sprzętu, można wystąpić do NFZ o dofinansowanie jego zakupu.

Zgodnie z przepisami NFZ refunduje pacjentom zakup sprzętu medycznego do limitu określonego przez Ministerstwo Zdrowia. Żeby uzyskać takie dofinansowanie, należy odwiedzić lekarza rodzinnego lub specjalistę i poprosić o wystawienie zlecenia na konkretny sprzęt. Zlecenie wystawione przez lekarza należy potwierdzić w pobliskim oddziale NFZ. Po uzyskaniu potwierdzenia można udać się do placówki sprzedającej sprzęt medyczny, która ma podpisaną umowę z NFZ i odebrać wskazany przedmiot.

Taka wypożyczalnia działa również w Gdańsku. zakres jej usług można sprawdzić na http://medistuff.pl/kontakt/pomorskie/gdansk/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego warto skorzystać z usług biura rachunkowego?
Dlaczego warto skorzystać z usług biura rachunkowego?
Zewnętrzna firma księgowa może być pomocnym zasobem dla Twojej firmy. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz, czy jesteś w biznesie […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?